Конференція “Моряки у Вітчизняній війні 1812 року: традиції захисту Вітчизни”


Обер-офіцер Гвардійського флотського екіпажу, унтер-офіцер і обер-офіцер 2-го морського полку

Досі багато хто вважає, що Вітчизняна війна 1812 року була виключно сухопутною. Проте це не так. Моряки Російського флоту зіграли значну роль в перемозі над Наполеоном, адже флот забезпечував армію перевезеннями, артпідтримкою, не допускав висадки ворожих десантів, повністю контролював береги Франції і Голландії, й виконував багато інших завдань.

На суші з ворогом відважно бився Гвардійський морський екіпаж. Особливо гвардійці відрізнилися при Бородіні, в Чехії і Німеччині. Велику роль у ряді перемог зіграв командир Чорноморського флоту адмірал Чичагов. Під час контрнаступу військ Кутузова армія Чичагова вела бойові дії з флангів відступаючого супротивника. Зокрема, Чичагов завдав поразки супротивникові у бою під Борисовим.

Усі події війни двохсотрічної давності – в експозиції Центрального військово-морського музею. Прославлені адмірали, сцени морських і сухопутних баталій, морські гвардійці, опис знаменитих битв і перемог – більшій наочності важко собі уявити.

Виставка, що розпочала свою роботу в Президентській Бібліотеці Санкт-Петербурга (Сенатська пл., д.3),  організована Міжрегіональним громадським фондом “Центр Національної Слави”; проходить у рамках Відкритого міжнародного історико-краєзнавчого конкурсу “Морський вінок слави : моряки на службі Вітчизні”, присвяченого ювілею Вітчизняної війни 1812 року, і супроводжує конференцію “Моряки у Вітчизняній війні 1812 року: традиції захисту Вітчизни”. У конференції взяли участь учені-історики, представники освітніх установ і патріотичних центрів, а також учні середніх шкіл і курсанти морських коледжів.

P.S. На малюнку вгорі – наші моряки у 1812 році: обер-офіцер Гвардійського флотського екіпажу, унтер-офіцер і обер-офіцер 2-го морського полку
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна