Михайло Швидкий: “Навіть коли ми воювали проти Наполеона, ми воювали за Францію”


Михайло ШвидкийПосол Франції в Росії Жан де Глініасті вручив відзнаки кавалера національного ордену Почесного легіону спеціальному представникові президента Росії по культурі Михайлу Швидкому.

Вручаючи нагороду, посол відмітив особливий вклад Михайла Швидкого в розвиток культурних зв’язків між Росією і іншими країнами, серед яких Франція завжди займала особливе місце.

“Розглядаючи ваш послужний список, стає очевидним, що вам вдалося поєднати те, що здавалося несумісним, – додав Жан де Глініасті. – Академічну кар’єру вищого рівня, про яку свідчать опубліковані праці, звання в найпрестижніших російських університетах і виступи в зарубіжних університетах. Кар’єру телевізійного діяча, в якій ви не побоялися звертатися до найширшої публіки, розповідаючи про основні цінності культури. І, нарешті, кар’єру державного діяча”.

У слові у відповідь Михайло Швидкий підкреслив, що теплі взаємовідносини між Францією і Росією – це результат зусиль дуже багатьох людей. “Франція завжди була ндля нас дуже важливою країною, – заявив Швидкий. – Франція ніколи не була країною недружньою. Навіть коли ми воювали проти Наполеона, ми воювали за Францію”. Він упевнений, що для Росії образ Франції завжди буде теплим і рідним.

 P.S. Довідка. У Франції приналежність до ордену Почесного легіону, заснованого Наполеоном у 1802 році, є вищою відзнакою шани і офіційного визнання особливих заслуг. Прийом в члени ордену здійснюється за видатні військові або цивільні заслуги президентом Французької Республіки. Нагорода має три міри: кавалер, офіцер, командор і дві гідності : Вищий офіцер і кавалер Великого хреста. У Росії налічується близько 150 нагороджених орденом Почесного легіону – це переважно дячі культури, мистецтва і науки.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна