2012. Світ готується відзначати 200-літній ювілей Вітчизняної війни 1812 року


Учасники клубу «Гданьський Гарнізон» на виставці «Епоха 1812 року» (Гданьськ, Польща)

Наполеонівські війни, і особливо Вітчизняна війна 1812 року, що мала продовження у Закордонних походах Російської армії і більш відома у світі під назвами “Російсько-Французька війна 1812 року”, “Війна Шостої Коаліції” чи просто “Російська кампанія” – мали величезний вплив на хід усієї світової історії. Так чи інакще від результатів збройного протистояння наймогутніших імперій того часу залежала доля кожної країни, кожної нації. Тому не випадково, що згадувати події тих часів цього року будуть не тільки у нас, а й у Європі, Америці, Африці і навіть Австралії.

Учасники клубу «Гданьський Гарнізон» на виставці «Епоха 1812 року» (Гданьськ, Польща)

Зокрема, про це свідчить підготовка, яка ведеться в багатьох країнах світу й ті заходи, які вже відбулися (тобто такі, які були присвячені ювілею, але були проведені ще до формального 200-річчя). Серед найцікавіших, можна згадати пам`ятні заходи, історичні реконструкції, конференції, виставки, концерти, що відбулися минулого 2011 року у Франції, Австрії, Сербії, Угорщині, а найбільше, мабуть, в Польщі (у Варшаві, Гданьську, Сопоті).

Учасники клубу «Гданьський Гарнізон» на виставці «Епоха 1812 року» (Гданьськ, Польща)

Український освітній проект “1812.hrest.info”, крім тієї інформації, що безпосередньо стосується історії Вітчизняної війни 1812 року, протягом ювілейного року буде розповідати й про основні заходи з нагоди 200-ліття перемоги, які проводитимуться в Україні, Росії, Білорусі та інших країнах світу. Тож запрошуємо організаторів таких заходів – надсилати нам свої новини, оголошення, прес-релізи та звіти. За мірою можливостей ми будемо розміщувати їх на сторінках цього сайту.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна