Протоієрей Всеволод Чаплін: У Вітчизняній війні 1812 року був явлений приклад єднання влади, народу і Церкви


Голова Відділу Московського Патріархату по взаємовідносинах Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін 13 березня 2012 року відбулася IV Всеросійська науково-практична конференція “Монархічна ідея в XXI столітті”. На конференції, тема якої – “Російська імперська геополітика: минуле і майбутнє. До 200-річчя Перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року”, виступили історики, священнослужителі, громадські діячі Росії і зарубіжжя.

Вітаючи учасників зборів, голова Відділу Московського Патріархату по взаємовідносинах Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін відзначив важливість засвоєння суспільством уроків історії, зокрема, пов’язаних з подоланням Смути початку XVII століття і з перемогою нашого народу у Вітчизняній війні 1812 року, адже в ці історичні моменти був явлений справжній приклад єднання влади, народу і Церкви.

“Сьогодні складно сказати, як складеться майбутнє монархічної ідеї, – вважає отець Всеволод. – Проте в контексті політичних реформ, що відбуваються в країні, очевидно, що це одна з ідей, яка в суспільстві обговорюватиметься”. За словами виступаючого, в народі не загублений ідеал Богом даної влади, і про це свідчить дуже багато в сучасному політичному житті – зокрема, рівень довіри, який не зв’язується людьми з передвиборними баталіями, з тими нібито ідеальними формами політичного процесу, які у нас намагалися насаджувати за західним зразком.

Не втрачена і віра в ідеал богозаповіданної єдності влади і суспільства. “Коли ми єдині, Бог із нами. І цей ідеал, навіть не існуючи у рамках формальної монархії, зробить нас здатними витримати будь-які випробування і відповісти на будь-які виклики, як це було зроблено в 1812 році і в 1612 році”, – підсумував глава Синодного відділу.

Церква і суспільство
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна