Гравюри Олени Старовойтової. Серія графічних листів в лубковому стилі


Олена Старовойтова – сучасний художник-графік. Майстринею створена серія гравюр “Історія Російської кавалерії” у стилі лубкових малюнків XVII-XVIII столітть. На основі репродукцій нещодавно була видана дитяча книжка-розмальовка, а в цьому році роботи Олени експонувалися на тематичній художній виставці “Війна і лубок”. Декілька гравюр, що тематично пов`язані з козацтвом, Вітчизняно війною 1812 року – пропонуємо сьогодні вашій увазі.

Олена Старовойтова, "Михайло Кутузов. Бородіно", линогравюра

Бородінська битва почалася рано вранці 26 серпня 1812 року. Битва тривала близько 15 годин, затихла пізно увечері. У самий розпал, чаша вагів почала схилятися у бік Наполеона. Кавалерійські частини Платова і Уварова за наказом Кутузова здійснили рейд у тил ворога.

 Олена Старовойтова, "Бородіно", линогравюра, анілін

Цей день пребуде вічним пам’ятником мужності і відмінної хоробрості російських воїнів. Де уся піхота, кавалерія і артилерія билися відчайдушно. Бажання всякого було померти на місці і не поступитися ворогові. Французька армія під проводом самого Наполеона, будучи в могутніх силах, не пересилила твердість духу російського солдата, що жертвував життям з бодростію за свою Вітчизну.

 Олена Старовойтова, "Козаки на Государевій службі", линогравюра

Служба з 15 квітня по 15 листопада. Зобов’язані були повідомляти в станиці про наближення ворога. Козаки були дуже набожні, дружні. Строго карали за крадійство і вживання спиртних напоїв.
Князь Воротинський за дорученням Івана Грізного склав для козаків статут прикордонної служби. У 1571 році виставили на службу 25 тисяч волзьких, українських, сибірських козаків.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна