Петро Юхимович Заболотський. Портрет ветерана 1812 року


Петро Юхимович Заболотський. Портрет ветерана 1812 року

Петро Заболотський народився в м. Тихвіні в сім’ї міщанина. Про перші роботи художника нічого не відомо, одначе не є секретом той факт, що в його долі велику роль зіграв А. Р. Томілов, відомий цінитель російської культури і живопису, колекціонер робіт видатних живописців, знатних всьому світу. Не без допомоги А. Р. Томілова Заболотський в 1825 р. переїхав з провінції до Петербурга.

Саме в Петербурзі майбутній художник отримав перші уроки професійної живопису. Він копіював картини відомих майстрів, за порадою свого наставника А.Р.Томілова вивчав портрети Рембрандта.

У 1829 р. одна з натурних пейзажних робіт Заболотського була відзначена Малою срібною медаллю Петербурзької Академії мистецтв. У 1830 р. художнику присудили Велику срібну медаль. У цьому ж році він взяв участь у виставці Академії живопису. Роботи живописця викликали схвалення критики, а ім’я стало широко відомим.

У 1836 році Петро Юхимович Заболотський написав картину “Ветеран 1812 року” (портрет унтер-офіцера лейб-гвардії Литовського полка  Андреєва в літній стройовій похідній формі з медалями: бойова “В пам’ять Вітчизняної війни 1812 року” (срібна на Андріївській стрічці); “За узяття Парижу” (срібна на здвоєній Георгіївській і Андріївській стрічці); “За персидську війну 1826-1828” (срібна на здвоєній Георгіївській і Володимирській стрічці).

Однією з найвідомиших робіт художника також став портрет славетного російського поета М.Ю.Лермонтова (1837).

У 1845 р. живописець викладав у духовній семінарії. Викладацька діяльність стала основним заняттям у другій половині життя і творчості Заболотського (крім роботи в Малювальної школі, він навчав живопису у Військово-топографічному депо, в Технологічному інституті, давав приватні уроки).

У 1860-ті роки художник звертається до іконопису, в якому проявив себе як талановитий та багатогранний майстер.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна