У Молдові відбулася презентація книги Андрія Сафонова “Бесарабія – 1812 від мороку до світла”


У Молдові відбулася презентація книги Андрія Сафонова "Бесарабія - 1812 від мороку до світла".

У Молдові відбулася презентація книги Андрія Сафонова “Бесарабія – 1812 від мороку до світла”. Ця книга присвячена одному з важливих для історії молдавського народу подій, що сталися в 1812 році, коли в результаті підписання Бухарестського мирного договору між Османською і Російською імперіями Східна Молдова була приєднана до Росії.

“Навколо цієї події завжди були, але останнім часом особливо загострилися політичні баталії. Можновладці намагаються переписати історію, використати минуле на догоду своїм політичним інтересам. Все зводиться до того, щоб ліквідовувати Республіку Молдова, як державу, і тим самим сприяти приєднанню її до Румунії. Для цього, зрозуміло, нтреба переформатувати свідомість наших громадян, що саме Росія зіграла негативну роль, а бухарестський мир був чорною плямою в історії нашого народу. Усі ці міфічні тези, яких дотримуються уніонисти, неправдиві. Ці люди переслідують за мету дестабілізацію ситуації в країні, домагаються розпалювання ворожнечі між народами, що, поза сумнівом, приведе до негативних наслідків”, – відмітив керівник Центру стратегічного аналізу і прогнозу, історик Сергій Назарія.

“Коли я приступав до написання книги, то виходив з того, що потрібно на фактах, в цифрах показати, яка була боротьба за скидання османського ярма і яка була подальша історія Бесарабії в плані її розвитку в економіці, соціальній сфері в зростанні її народонаселення. Усі ті війни, які закінчилися у 1812 році, при написанні книги розглядалися як єдине, органічно пов’язане явище російсько-молдавсько-української бойової співдружністі”, – спідкреслив автор книги Андрій Сафонов.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна