Відкриття виставки “Вітчизняна війна 1812 року. Сторінки історії” в Хельсінкі


Хельсінкі. Столиця Фінляндії

15 травня в Хельсінкі відбулося урочисте відкриття виставки архівних документів “Вітчизняна війна 1812 року. Сторінки історії”, присвяченої 200-річчю Вітчизняної війни 1812 року. Виставка організована спільно з Російським державним історичним архівом (РДІА) і Національним архівом Фінляндії.

Хельсінкі. На виставці, присвяченій 200-річчю віни 1812 року

У церемонії відкриття взяли участь директор Російського державного історичного архіву Олександр Соколов і директор Національного архіву Фінляндії Юссі Нортвала. Вони висловили слова вдячності всім тим, хто брав участь в підготовці заходу. На думку колег-директорів, нинішній 200-річний ювілей, і, зокрема, ця історико-документальна виставка у Хельсінкі, наближає нас до об’єктивної оцінки подій далекого часу, допоможе повніше використати історичний досвід в інтересах сьогодення і майбутнього.

Хельсінкі. Пам`ятник Російському Імператору Олександру II на Сенатській площі

Частина російської експозиції присвячена головній битві Вітчизняної війни 1812 року – Бородінській. Представлені матеріали включають такі документи, як план Бородінського поля, маніфест Олександра I від 4 листопада 1812 р. з подякою за перемогу воїнам і усьому російському народу, іменний указ Миколи II від 26 серпня 1912 р. про 100-річну річницю Бородінської битви. На виставці відвідувачі мають можливість побачити документи, підписані особисто Олександром I, Миколою II, головнокомандувачем Михайлом Кутузовим, державним канцлером Миколою Рум`янцевим, військовим міністром Михайлом Барклаєм-де-Толлі.

У фойє виставки також розгорнуті видові стенди “Мундири російських полків у Вітчизняній війні 1812 року” і “Герої Вітчизни. Генерал-фельдмаршали Росії”.

Виставка продовжить свою роботу до кінця червня.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна