Томський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку «Гроза 1812 року»


Томський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку «Гроза 1812 року»

Томський обласний краєзнавчий музей відкриває стаціонарну виставку, присвячену двохсотрічному ювілею Вітчизняної війни 1812 року та внеску сибіряків у здобуття перемоги.

Експозиція представить твори мистецтва, портрети, види Томської губернії початку та середини XIX століття, ампірні вироби з військовою символікою, твори, що утілили в собі підйом національного духу після перемоги над Наполеоном, а також “французьку колекцію” предметів, створених у Франції. Виставка розповість про маловідомі сторінки історії регіону першої половини XIX століття, про І.Д. Асташева, що юнаком відправився з Сибіру до європейської частини країни для участі у військовій кампанії (і в садибі якого зараз розташовується краєзнавчий музей), а також про збір пожертвувань на захист Вітчизни в 1812 році, організованому губернатором Томської губернії А.Р.Марченко.

Як зазначається в прес-релізі, центральне місце експозиції займуть детальні реконструкції найважливіших битв – Смоленської, Бородінської, Малоярославецької – в яких брав участь Томський піхотний полк.

Проект покликаний актуалізувати мужність, хоробрість, військову доблесть, здатність до самопожертви, що що завжди виявляли сибіряки при захисті Батьківщини. Тим самим музей реалізує не лише культурно-просвітницьку функцію, але і соціальну, виховну. Виставка розрахована на широку аудиторію, у тому числі молодіжну.

Докладніше дивіться, будь ласка на веб-сайті музею
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна