Запрошуємо на виставки “Російський флот у Вітчизняній війні 1812 року” і “Балтійський флот в обличчях”


Моряки Гвардійського екіпажу

На виставці “Російський флот у Вітчизняній війні 1812 року” уперше в Калінінграді будуть представлені рідкісні матеріали з фондів Центрального військово-морського музею Санкт-Петербургу – копії полотен, гравюр, документів, нагород. Експозиція, присвячена 200-річчю Перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року, розповідає про участь російських ескадр і загонів кораблів у бойових діях на морі проти військово-морських сил наполеонівської Франції.

Моряки-гвардійці у Парижі

Значну роль в цій боротьбі зіграли моряки-балтійці. Для захисту північно-західних кордонів Росії від нападу з моря Балтійський флот був приведений у повну бойову готовність. З початком війни в різні частини Фінської затоки і Балтійського моря були спрямовані корабельні дозори для попередження раптового нападу супротивника.

Російські військові морякиВже в серпні 1812 р. флот здійснив перевезення армійського експедиційного корпусу з Фінляндії в Ревель (нині Талін). Це дозволило зірвати задум французького командування завдати удару по приморському флангу Російської армії. У жовтні-листопаді кораблі Балтійського флоту здійснили перехід в союзну Англію для спільних дій проти французів. Разом із загоном кораблів, що прибув з Архангельська, вони склали сильну ескадру, що налічувала 16 лінійних кораблів, 6 фрегатів і декілька малих судів. Разом з англійським флотом російські військові судна здійснювали крейсерство біля берегів Франції і захопленої Наполеоном Голландії.

Французький флот, що мав у своєму складі 38 лінійних кораблів, був переконливою силою. Проте французькі кораблі не наважилися вийти в морі і простояли у бездіяльності на своїх базах.

Спільними діями армійців і моряків була знята небезпека французького наступу на столицю Російської імперії, і супротивник був вимушений зосередити свої головні сили для наступу на Москву.

Гвардійський екіпаж в Парижі

Російською флот також активно діяв біля берегів Пруссії – союзника Франції. Блокадою гирла річки Вісли і систематичним обстрілом сил ворога моряки сприяли капітуляції міста і фортеці Данциг (нині Гданьськ), зайнятого французами.

З експозиції можна дізнатися і про блискучі подвиги Гвардійського екіпажа у Вітчизняній війні 1812 року і закордонних походах російської армії 1813-1814 років. Гвардійський екіпаж як самостійна морська частина гвардії був заснований в 1810 році указом Імператора Олександра I, і перевестися в нього могли тільки військовослужбовці, що особливо відзначилися або були рекомендовані начальством.

Російський флот у Вітчизняній війні 1812 рокуНайяскравішим подвигом моряків-гвардійців стала їх участь (в якості піхотної частини) у битві 1813 року під Кульмом (Богемія). За проявлену у битві військову доблесть і героїзм Гвардійський екіпаж згодом був удостоєний вищої бойової нагороди – Георгіївського прапора.

У 1814 році разом з частинами Російської імператорської гвардії моряки Гвардійського екіпажа вступили в Париж.

Тільки до кінця липня 2012 року на виставці в Калінінградському історико-художньому музеї відвідувачі зможуть ознайомитися з цікавими сторінками історії Російського флоту, дізнатися як виглядали російські військові кораблі першої чверті XIX століття, побачити названі на згадку про події Вітчизняної війни 1812 року кораблі “Кутузов”, “Бородіно”, “Імператор Олександр I”, “Смоленськ”. Потім виставкова експозиція відправиться в тривалу морську подорож.

Виставка "Балтійський флот в обличчях"Виставка "Балтійський флот в обличчях"

Одночасно у музеї проводитиметься друга виставка “Балтійський флот в обличчях”. Організатором виставки виступила газета БФ “Вартовий Балтики”. До експозиції увійшли найбільш талановиті, яскраві, багатопланові  фотороботи, зроблені за останній час журналістами цього друкованого видання. Герої виставки – різні за віком, званням, освіті, своїм мріям і цілям люди, але усіх їх об’єднує одна священна і благородна справа – служіння Вітчизні.

 Адреса музею : м.Калінінград, вул. Клінічна, 21
Телефон для довідок: 45-38-44




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна