Виставка Сергієво-Посадського музею-заповідника «Пам’ятає вся Росія: до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року»


Виставка Сергієво-Посадського музею-заповідника «Пам'ятає уся Росія: до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року»

Нова виставка «Пам’ятає вся Росія: до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року» Сергієво-Посадського музею-заповідника присвячена одній з найяскравіших подій вітчизняної історії. Актуальність теми очевидна – не лише у зв’язку з ювілеєм Вітчизняної війни 1812 року, але і тому, що нинішній рік оголошений Всесвітнім роком історії. Головна ідея виставки – історична, людська пам’ять. Тема розкривається в комплексі історико-художніх пам’ятників XIX – початку XX віків із зібрань музею і приватних колекцій, сучасних живописних і графічних творів, присвячених війні 1812 року.

Війна перевернула тисячі доль, уразила уми патріотів. Пожежа Москви обпалила серця руських людей, змусила народ піднятися на  Вітчизняну війну із поневолювачами.

Портрет імператора Олександра I і Єлизавети Олексіївни

Вітчизняна війна 1812 року надихнула митців на створення багатьох чудових творів. В зібранні Сергієво-Посадського музею-заповідника зберігаються художні твори, що нагадують про цей героїчний час. На честь перемоги над армією Наполеона були виконані медалі, хрести. На знаменитих фарфорових заводах (Імператорському в Санкт-Петербурзі і заводі Гарднера у Вербилках) випускалися пам’ятні тарілки з портретами героїв і сюжетами війни 1812 року. На згадку про цей героїчний час створювалися мальовничі і графічні твори. На виставці експонується «Портрет імператора Олександра I і Єлизавети Олексіївни» першіої чверті XIX століття. У написі на портреті Государя-імператора прославлено як визволителя Європи. У історичний розділ виставки включені листи з альбому «За Віру, Царя і Вітчизну: до 100-річчя Вітчизняної війни 1812 року», репродукції картин Доу, Коцебу, Верещагина та інших відомих художників XIX століття.

Гроза 1812 року.  Картина Юрія Саприкіна

Сучасний відгук на історичну тему представляє на виставці графіка і живопис московського художника Ю.В.Саприкіна (1957-2010). Юрій Саприкін закінчив художньо-графічний факультет московського Технологічного інституту у 1985 р. Зараз роботи художника знаходяться в приватних колекціях Росії, Німеччини. Франції, Канади, Іспанії. Особливу увагу він приділяв воєнно-історичному жанру. Одна з його улюблених тем – Вітчизняна війна 1812 року.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна