З нагоди 200-ліття перемоги у Вітчизняній війні 1812 року буде відбудовано храм, підірваний за наказом Наполеона


Підірваний за наказом Наполеона православний Храм Усікновення глави Іоана Предтечи планують відтворити в Москві

Підірваний за наказом Наполеона православний Храм Усікновення глави Іоана Предтечи планують відтворити в Москві протягом двох років, повідомили в префектурі Центрального адміністративного округу Російської столиці.

Після проведення необхідних археологічних досліджень церква буде відтворена за стіною і південно-східною баштою Новодевічого монастиря. Урочисту церемонію закладки каменя на місці будівництва планується провести в першій декаді вересня 2012 року в період торжеств з нагоди 200-ліття перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року. На проектування храму буде відведено 8 місяців, на будівельні роботи – 1 рік. Їх вартість буде визначена за підсумками проектування.

Будівельні роботи у зв’язку з неможливістю прямого фінансування за рахунок бюджетних коштів запропоновано виконати за рахунок залучення пожертвувань. Зараз також розглядається питання про можливе включення відтворення Храму Усікновення глави Іоана Предтечи Новодевічого монастиря в програму будівництва 200 храмів Москви.

Новодевічий монастир в 1812 році розташовувався за межею міста. Довкола нього знаходилися заміські садиби, невеликі слобідки і села. Церква Усікновення глави Іоана Предтечи з дзвіницею XVI століття служила для населення приходським храмом. На початку 1812 року в Новодевічому монастирі були розміщені французькі солдати.  Французський імператор Наполеон при відвідинах монастиря наказав церкву знищити і її було підірвано.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна