Війна і мир в живописі Олексія Ківшенка


Ківшенко Олексій ДаниловичОлексій Данилович Ківшенко – живописець побутових, мисливських і батальних сцен. Поступив в Імператорську Академію Мистецтв в 1867 році. Під час перебування в Академії заслужив декілька срібних медалей, в 1876р. отримав золоту медаль за картину “Самсон і Даліла”. В наступному році закінчив курс з великою золотою медаллю, за “Брак в Кані Галилейській”. Але оскільки ця картина була не цілком закінчена, художникові – для придбання права на поїздку в чужі краї на казенний рахунок – було запропоновано написати іншу картину, за темою, обраною на власний розсуд. Внаслідок цього, в 1879 році, з`явилася “Військова рада в Філях” – найвдаліший твір Ківшенко, якщо не з технічного боку виконання, то відносно задуму, композиції і експресивності.

На полотні забражено генералів, що приймали участь у раді, а також внучку хазяїна хати Малашу, що зачаїлася на печі – у центральний момент засідання (і один з головних моментів війни 1812 року), а саме в той час, коли Михайло Ілларіонович Кутузов приймає вольове стратегічне рішення залишити Москву неприятелеві: “Панове, я чув ваші думки. Деякі будуть незгодні зі мною. Але я, владою, врученою мені моїм Государем і Вітчизною,.. я наказую – відступ”.

Військова рада в Філях

Олексію Ківшенку належить ще кілька цікавих картин, тематично пов`язаних з Вітчизняною війною 1812 року та життям країни на початку XIX сторіччя.

Наполеон і Олександр I на побаченні в Тільзиті. Художник Олексій Кившенко

“Наполеон і Олександр I на побаченні в Тільзиті”

Граф Ростопчин і купецький син Верещагин на дворі губернаторського будинку в Москві

“Граф Ростопчин і купецький син Верещагин на дворі губернаторського будинку в Москві”

"Перехід французів через Березіну". Художник Олексій Кившенко

“Перехід французів через Березіну”

1814. Вступ в Париж

“Вступ союзних військ в Париж” (на передньому плані – головнокомандувач військами – імператор Олександ Перший)

Ярмарок на Українї (фрагмент)

“Ярмарок на Україні” (фрагмент картини)

Жнитво. Художник Олексій Кившенко

“Жнитво”

На полюванні

“На полюванні”

Плотарі

“Плотарі”
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна