Міжнародний проект “Московська велоніч”: на велосипеді у 1812 рік


Проект "Московська велоніч": на велосипеді в 1812 рік

В ніч з 2 на 3 червня в російській столиці пройде традиційна “Московська велоніч”. Це шоста подібна акція в Москві. Цього року організатори присвятили її 200-річчю перемоги у Вітчизняній війні 1812  року, а також урбанізму, пейзажу і архітектурі західних районів мегаполісу.

По досвіду попередніх стартів, відмічають організатори, нічні прогулянки користуються у москвичів і гостей столиці великою популярністю – десятки тисяч чоловік захоплено колесять по місту. В основному, це молоді люди від 20 до 35 років, не байдужі до історії, культури, архітектури і, звичайно, любителі загадок. Цього року головною темою заїзду стане 1812 рік

Придумав акцію “Московська велоніч” історик Сергій Нікітін. Ідея масових нічних подорожей прийшла до нього шість років тому. До цього він разом з друзями просто полюбляв гуляти вулицями нічного міста…

Цікаво, що Сергій сам відбирає екскурсоводів для нічних заїздів. Йому важливо, щоб ці люди самі щось відкрили, “знайшли матеріал”, як говорить Сергій, тоді і у них, і у тих, хто слухає, “виникає особливе відчуття причетності”.

Велосипед – теж частина концепції. “Дух пригод, який дає велосипед, – упевнений Сергій Нікітін, – нічим не заміниш”.

Оригінальний російський велопроект вже став міжнародним. З великим успіхом “велоніч” вже пройшла в Римі і Нью-Йорку. На черзі – Лондон, Париж, Берлін і Відень. Виявляється, ні в одному з цих міст ніколи не робили нічого подібного.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна