Свідчення славної епохи містить монографія “Пам’ятники і пам’ятні місця 1812 року у Білорусі”


Свідчення славної епохи містить монографія "Пам'ятники і пам'ятні місця 1812 року у Білорусі"200 років тому в червні почалася війна між коаліцією європейських держав на чолі з наполеонівською Францією і Російською імперією. Не обійшла вона стороною і білоруські землі, що входили до складу Російської імперії і стали ареною бойових дій. Білоруська земля зберегла чимало свідчень славної епохи 1812 року, це грандіозні фортифікаційні споруди у Бобруйську, Борисові і Верхнедвінську, крім того – десятки історичних пам’ятників, які необхідно зберегти для майбутніх поколінь.

Саме цій меті і покликана служити нова монографія доцента кафедри історії Білорусі нового і новітнього часу Білоруського державного університету, кандидата історичних наук Андрія Лукашевича “Памятники і пам’ятні місця 1812 року у Білорусі”, яка вийшла у видавництві “Харвест” і презентація якої відбудеться 25 червня в Національному історичному музеї Республіки Білорусь.

Як повідомили кореспонденту “Республіки” в інформаційно-виставковому відділі музею, в книзі описуються пам’ятники і пам’ятні місця, які знаходяться на території Республіки Білорусь або тісно пов’язані з білоруською історією, розглядаються питання увічнення подій війни 1812 року на території нашої країни. У монографії також детально освітлена історія створення фортифікаційних споруд і інших пам’ятних місць епохи 1812 року, представлені об’єкти можливого міжнародного туристичного маршруту “Фортифікація епохи 1812 року”.

Книга “Пам’ятники і пам’ятні місця 1812 року у Білорусі” добре ілюстрована, містить більше 420 фотографій. Як відмітили в музеї, вона буде корисна не лише історикам і краєзнавцям, але і усім, хто цікавиться питаннями вітчизняної і військової історії.

Ірина Свирко,
Газета “Республіка”
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна