У Москві вперше за 200 років зустрілися потомки героїв Вітчизняної війни 1812 року


Уперше з тих часів, відколи Російська армія розгромила війська Наполеона, в Москву зі всього світу з’їхалися потомки героїв Вітчизняної війни 1812 року. У російській столиці зібралися представники знаменитих сімей, чиї прізвища добре знайомі нам за підручниками історії та творами класиків світової літератури.

Це люди, які з покоління в покоління передають пам’ять про своїх легендарних предків. Вони звикли збирати історію буквально з осколків. Кожен – свою. Сьогодні потомки учасників Вітчизняної війни 1812 року нарешті самі зібралися разом.

На З`їзд прибули вихідці зі знаменитих у Вітчизняній історії родів, таких як Довгорукі, Воронцови, Шереметєви, потомки легендарних генералів тодішньої епохи – Кутузова, Барклая-де-Толлі, Коновніцина, Милорадовича, Горчакова, братів Тучкових та інших, а також керівники регіонів, учені-історики, діячі культури,  представники воєнно-історичних клубів та громадських організацій.

Перед початком З’їзду голова Синодального відділу Руської Православної Церкви  по взаємовідносинах церкви і громадськості отець Всеволод Чаплін відслужив Панахиду в пам’ять полеглих на полях битв Вітчизняної війни 1812 року.

З великим інтересом учасники З`їзд ознайомилися з доповідями члена Герольдичної ради при Президентові Росії С.В.Думіна, директора Російського державного воєнно-історичного архіву І.О.Гаркуші, заступника директора по науці Інституту російської історії РАН В.М.Лаврова, головного хранителя Бородінської панорами Л.Л.Івченка, заступника президента Міжнародної воєнно-історичної асоціації, протоієрея Н.Солдатенкова, іншими виступами.

У рамках роботи З’їзду відбулося також відвідування музею-панорами “Бородінська битва”.

“Уперше за 200 років. Це, дійсно, унікальна подія. Ще років 20 назад і в голову б нікому не прийшло, що в Москві збереться такий з’їзд”, – говорить голова Товариства потомків учасників Вітчизняної війни 1812 Віссаріон Алявдін.

Москва, Париж, Санкт-Петербург, Рига, Київ, Берлін, Прага… Потомки героїв 1812 року немов зв`язують місця, часи і народи, заради того, щоб ми не забули своєї історії, своїх помилок і досягнень, щоб ми могли краще розуміти цілі та прагнення своїх предків, щоб ми не розгубили те справжнє, що повинні передати своїм нащадкам.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна