На Бородінському полі встановлять пам’ятник з тисячі фігур воїнів 1812 року


Фрагмент скульптурної групи пам`ятника М.І.Кутузову у Москві

Композицію з тисячі фігур воїнів – учасників війни 1812 року – встановлять на Бородінському полі. Зображення кінних і піших героїв битви виконають у натуральну величину з сучасних матеріалів. З ініціативою створення пам’ятника, гідного масштабу великої битви 1812 року, виступив губернатор Підмосков’я Сергій Шойгу.

Бородіно входить в асоціативний ряд понять світового рівня, таких як Марафон, Ватерлоо, Верден, Сталінград. Битва російської і французької армій вважається самим кровопролитним в історії серед одноденних битв – більше 40 тисяч загиблих з кожною із сторін. “З усіх моїх битв, – признавався Наполеон, – найжахливіша та, яку я дав під Москвою. Французи в ній показали себе гідними отримати перемогу, а росіяни здобули право бути непереможними”.

Зараз йдуть дискусії про те, де доцільніше розмістити експозицію. На території Бородінського воєнно-історичного музею-заповідника знаходиться більше 200 пам’ятників та пам’ятних місць. У 2007 році музей був удостоєний премії ЮНЕСКО за збереження і управління культурним ландшафтом, відмітив директор музею Михайло Черепашенец

Даний проект має просвітницький характер. Його мета – дати можливість відвідувачам Бородінського поля, особливо молоді, наочно представити історію війни 1812 року.

Крім того, реалізація проекту дасть стимул розвитку музею-заповідника в цілому, поліпшенню його інфраструктури і дозволить збільшити туристичний потік.

До 200-річного ювілею перемоги у Вітчизняній війні 1812 року пам’ятник, звичайно ж, не з’явиться. На його споруду знадобиться декілька років.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна