Білоруси та французи разом шукатимуть скарб Наполеона на Березині


Портрет Наполеона Бонапарта, художник А. Аппіані, 1805.Клад Наполеона, який ось вже 200 років не дає спокою любителям пригод, чорним археологам і науковим діячам, продовжує надихати громадськість на подальші пошуки захованих скарбів.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри слов’янської історії та методології історичної науки Мінського державного педуніверситету Ігор Груцо заявив про готовність вже у вересні цього року приступити до археологічних розкопок в районі річки Березина.

Вишукування, присвячені війні 1812 року, втечі французької армії і загубленого в той час кладу Наполеона, ляжуть на плечі спільної білорусько-французької експедиції.

Мета нової експедиції – знайти місце переправи французької армії через річку Березина, а також місця масових поховань, що може не тільки прояснити питання про місцезнаходження скарбу, але й відкрити нові сторінки історії.

Слово “Березина” для французів досі залишається синонімом катастрофи, трагедії і поразки, оскільки саме на цій білоруської річці в листопаді 1812 року загинуло близько 36 тисяч солдатів армії Наполеона, яка намагалася врятуватися від російських військ, які наступали.

Що стосується скарбу Наполеона, то мова йде про скарб загальною вагою у декілька десятків тонн (золотих і срібних злитків, скарбів Московського Кремля, церковного начиння, ікон та інших цінних речей).
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна