Тбілісі-Москва. Відеоміст “Грузини у Вітчизняній війні 1812 року”


Тбілісі. Пам`ятник князю БагратіоніУ Тбіліському міжнародному прес-центрі РІА “Новини” відбувся відеоміст Тбілісі-Москва на тему “Грузини у Вітчизняній війні 1812 року”, повідомляє портал “Грузія-Online”. У роботі відеомоста взяли участь грузинські і російські історики, письменники, журналісти, представники наукових, освітніх і громадських організацій.

“Ми сьогодні згадуємо тих героїв, які внесли великий вклад в історію Росії і в той же час залишалися вірними синами Грузії”, – сказав у своєму зверненні доктор історичних наук, професор, президент Сухумсько-Абхазької Академії наук Отар Жорданія.

Грузини брали активну участь у Вітчизняній війні 1812 року. Усім відоме ім’я легендарного генерала – князя Петра Івановича Багратіоні, що командував 2-ою армією і очолював ліве крило російської армії у Бородінській битві. Але мало хто знає, що в тій війні брали участь 12 генералів-грузин. У їх числі – генерал-лейтенант Іван Давидович Панчулідзе, його брат генерал-майор Семен Давидович Панчулідзе, генерал-лейтенант Роман Іванович Багратіоні, генерал-майор Антон Степанович Шалікашвиілі та інші.

“У царській армії служили до 500 генералів-грузин. Усі дивуються, невже маленька Грузія з населенням 1-1,5 мільйони чоловік могла дати царській армії стільки генералів?! У Бородінській битві брали участь 12 генералів-грузин. Брат Петра Багратіона, Роман, отримав генеральське звання пізніше, і саме його називають тринадцятим грузинським генералом. До падіння Парижу у 1814 році генеральські звання мали 22 грузини, що брали участь у війні проти Наполеона”, – заявив журналіст, історик Леван Долідзе.

Він додав: “Маленька Грузія може похвалитися, що була нагороджена усіма наявними військовими нагородами, медалями і орденами Російської імперії”.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна