Під головуванням Святішого Патріарха Кирила відбулося засідання комісії з проведення загальноцерковних урочистостей на честь 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року


Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил24 серпня 2012 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося засідання комісії з проведення загальноцерковних урочистостей на честь 200-річчя перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року.

У роботі комісії взяли участь: Патріарший намісник Московської єпархії митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; перший вікарій Святішого Патріарха по м. Москві архієпископ Істринський Арсеній; керівник Адміністративного секретаріату Московської Патріархії єпископ Солнєчногорський Сергій; голова Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння єпископ Смоленський і В’яземський Пантелеімон; секретар Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві протоієрей Володимир Диваков; голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами протоієрей Димитрій Смирнов; заступник керуючого справами Московської Патріархії архімандрит Сава (Тутунов); секретар Московського обласного єпархіального управління протоієрей Олександр Ганаба; ключар кафедрального соборного Храму Христа Спасителя м. Москви протоієрей Михаїл Рязанцев; голова Синодального інформаційного відділу В.Р. Легойда; представники синодальних установ, керівники підрозділів Московської Патріархії.

На засіданні обговорювалися питання підготовки до церковних урочистостей з нагоди ювілею перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. Їх кульмінацією стане принесення зі Смоленська до Бородина, а потім до Москви чудотворної Смоленської ікони Божої Матері.

7 вересня святиня залишить Смоленський кафедральний собор і до 8 вересня буде принесена до Спасо-Бородинського монастиря. Тут Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершить Божественну літургію, після якої на батареї Раєвського буде відправлено молебень перед чудотворним образом і літію за загиблими у Вітчизняній війні 1812 року.

Головні церковні урочистості пройдуть наступного дня, 9 вересня, коли ікону буде доставлено до кафедрального соборного Храму Христа Спасителя. У храмі-пам’ятці героям війни 1812 року Предстоятель Руської Православної Церкви очолить Божественну літургію, а потім хресний хід і молебень перед Смоленським образом Пресвятої Богородиці.

До 14 вересня чудотворна ікона перебуватиме в храмі Христа Спасителя, а з 14 по 21 вересня — у стінах московського Новодівочого монастиря.

Звертаючись до учасників засідання, Святіший Патріарх Кирил відзначив виняткову важливість участі Церкви в ювілейних урочистостях та висловив надію на те, що численні віруючі Москви та Московської області зможуть взяти участь у спільній молитві з нагоди святкування перемоги у Вітчизняній війні 1812 року.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна