На майдані, коло церкви… пам`ятник наполеонівському вояку?


На майдані коло церкви... пам`ятник наполеонівському вояку?

Цого року, коли в Європі згадують 200-річчя закінчення “Московського походу”, а в Росії маштабно відзначають ювілей перемоги у Вітчизняній війні 1812 року, в селі Лежнево ледь не встановили пам`ятник наполеонівському солдату…

Нещодавно в Лежнево відреставрували дзвіницю Троіце-Знаменськой церкви, побудованої в 1823 році на честь перемоги над Наполеоном. Упорядкували й майдан біля церкви. А потім хтось з місцевих жителів придумав створити таку дивну скульптуру – на лаві сидить солдат Наполеонівської армії та задумливо дивиться на хрести церкви (мабуть, розмірковуючи про сумну долю своїх соратників та провал “європейськой місії” у “варварській Росії”).

Ентузіасти ретельно взялися до справи. І от – пам`ятник готовий! Коряво, але авангардно й швидко, і як деякі кажуть – “прикольно”.

Та не всім жителям Лежнево прийшлися до вподоби такі “приколи”, і поки що це “мистецтво” змушене перебувати не на майдані, а в гаражі… Ну, то хай там краще вже і буде. Можливо, з часом, цей твір придбає який-небудь “мистецтвознавець” на зразок Марата Гельмана і забере до свого музею (сподіваймося -іноземного і дуже далекого).

P.S. Як вдалося з`ясувати, французький металевий вояк, це не просто так, а сам Наполеон Бонапарт; скулптура має назву “Русь нескорена”, а її автором є газоелектрозварник Володимир Волков, який в інтерв`ю “АіФ” дещо розповів про свою манію: “Служачи в армії, в Києві, я отримав спеціальність газоелектрозварника. І одного разу, прогулюючись по Хрещатику, випадково побачив фігуру, зібрану з шматочків металу. Вже тоді у мене зародилася думка створити щось подібне…”
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна