Під Смоленськом відбулася маштабна реконструкція битви при Лубіно


Під Смоленськом відбулася маштабна реконструкція битви при Лубіно

У Кардимовському районі Смоленської області, на Ратному полі Лубіно (Валутіно – Лубіно – Заболотт`я) відбулася масштабна воєнно-історична реконструкція битви 7 серпня 1812 року, яке вітчизняні історики називають битвою при Лубіно, а французи – боєм при Валутіній горі.

Заради участі в реконструкції однієї з найважливіших битв Вітчизняної війни на Смоленщину з’їхалися представники 40 воєнно-історичних клубів з Росії, Білорусі, України, Литви, Польщі, Франції, Німеччини, які намагалися  трепетно й реалістично відновити деталі тієї славетної епохи. Важливо, що реконструкція привернула до себе увагу небувалої кількості глядачів – і дорослих, і дітей.

Знаковою подією стало прибуття на Лубінське поле хресного ходу з іконою Смоленської Божої Матері “Одигітрія”.

Голова ЦВК Володимир Чуров, губернатор Олексій Островський, головний федеральний інспектор в Смоленській області Ольга Окунева, голова Смоленської обласної Думи Анатолій Мишнев, військовий аташе Франції та інші почесні гості ушанували пам’ять 28 російських, французьких і португальських бійців, останки яких нещодавно були виявлені на Ратному полі. Після православних і католицьких молитов, останки невідомих учасників великої війни в декількох трунах урочисто перепоховали. На згадку про цю унікальну подію на Лубінському полі була відкрита пам’ятна плита.

Фото: ІТАР-ТАРC, “Лаборатория Теней”,
“Российская газета”, Віталій Рагулін, Кирил Сопок.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна