Українські мушкетери (Український мушкетерський полк)


Український мушкетерський полк було сформовано 29 березня 1801 року з рекрут Мушкетерського полку генерал-майора Берха. З весни 1802 року полк складався з трьох чотириротних батальонів (одного гренадерського і двух мушкетерських). 16 травня 1803 року виділив роту на формування Галицького мушкетерського полку. Пізніше також виділяв роти для формування інших мушкетерських полків Російської армії, наприклад, Пензенського та Естляндського.

У 1806 році полк був розквартирований на околицях Києва. В цей самий рік прийняв бойове хрещення, коли у складі 9-ої дивізії генерал-лейтенанта князя Волконського виступив в Турецький похід з метою зайняття Дунайських Князівств. В листопаді полк брав участь в облозі і зайнятті Хотина. В грудні того ж року у складі корпусу генерал-лейтенанта Ессена 1-го був відкликаний і спрямований в околиці Брест-Литовска проти французьких військ.

В перші роки своєї служби Український мушкетерський полк приймав участь у військових кампаніях на західних та південних напрямках – проти турок та французів. Брав участь у битвах при Станіславові, Остроленці, Фрідланді, Татариці. Брав участь в зайнятті фортець Ісакча, Тульча, Кюстенджи, Рассевата, Силістрія, Рущук, Журжа. Окремі підрозділи полку входили до гарнізонів фортець і навіть служили на флоті.

У 1812 році, після повернення з турецького походу, полк увійшов до складу корпусу генерал-лейтенанта барона Ф.В.Остен-Сакена і взяв участь у війні з наполеонівською “Великою армією”, зокрема у битвах при Локачах. Але, у зв’язку з великими втратами особового складу, у вересні 1812 був реформований і тимчасово переведений до резерву.

Український мушкетерський полк відомий також під назвами, що були присвоєні йому протягом подальшой служби: Український єгерський полк (1833), Український піхотний полк (1856), 47-й піхотний Український Його Імператорської Вищості Великого Князя Володимира Олександровича полк (1877).

P.S. На малюнку, що наведений вище, зображені солдати Українського мушкетерського полку (початок XIX ст.): фельдфебель гренадерської роти в зимовій походній шинелі (зліва), обер-офіцер в парадній формі (в центрі) та портупей-прапорщик мушкетерської роти з прапором (зправа).
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна