Запрощує Латвія. Виставка “Відродитися з попелу. Рига у війні 1812 року”


Запрощує Латвія. Виставка "Відродитися з попелу. Рига у війні 1812 року" 

У 200-річний ювілей війни 1812 року в Латвії проводиться багато різноманітних культурних, історичних та наукових заходів. Зокрема, до кінця 2012 року в Музеї історії Риги і мореплавства можна ознайомитися з дуже цікавою виставкою, яка стала можливою завдяки підтримці російського громадського фонду “Бурштиновий міст”, Інституту Франції, асоціації NEVA і Ризької міської думи.

“Ми назвали виставку “Відродитися з попелу. Рига у війні 1812 року”. Її основний принцип – ніяких копій. Тільки унікальні предмети із зібрань музею, що виставляються вкрай рідко” – розповідає співробітник музею Гуна Войновська.

Тут і портрети російського самодержця Олександра I, військового міністра і командувача 1-ою Західною армією Барклая де Толлі. І збірка наказів того часу, наприклад, розпорядження про призначення генерал-лейтенанта Івана Миколайовича (Магнуса Густава) фон Ессена військовим губернатором Риги. І матеріали, які розповідають про велику пожежу, що сталася у Різи під час війни, та післявоєнну відбудову міста. Для повного ефекту присутності – у вітрині покриті кіптявою залишки церковного дзвону і вітражного скла, що потрапили в музейне зібрання з колекції Йоганна Крістофа Бротце.

Живопис, графіка. Побутовий фон епохи… Два чайні сервізи початку XIX століття: один із зображеннями і монограмами Наполеона з Жозефіною, другий – на згадку про Битву народів під Лейпцігом у 1813 році. А ще – розкішні еполети бюргерського ополчення з гербами Риги, що з любов’ю вишиті дружинами міських гвардійців…

Адреса Музею історії Риги і мореплавства : Латвія, Рига, Palasta 4.
Ласкаво просимо!
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна