200-річчя Вітчизняної війни 1812 року у Балтійській міжнародній академії


Рига. Столиця Латвії

До ювілею героїчних подій Російської історії – 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року Балтійська міжнародна академія провела декілька заходів, присвячених битвам і героям тих років.

Землі сучасної Латвії в ті часи були частиною Російської імперії. У 1812 році ці території в планах Наполеона мали важливе стратегічне значення. Вже в червні перші бої почалися, коли французи підійшли до Динабургу (Даугавпілсу). Однією з цілей Наполеона був Санкт-Петербург, за планом війна повинна була закінчитися швидкою перемогою і рішучим розгромом російської армії. Ригу французький імператор пообіцяв після перемоги передати Пруссії.

Автор виставки - історик і дослідник Фелікс Талберг

У Балтійській міжнародній академії 3 вересня 2012 року відбулася презентація виставки “Фельдмаршал М.Б.Барклай де Толлі і Вітчизняна війна 1812 року”. Автор виставки – історик і дослідник Фелікс Талберг, який зібрав великий і унікальний матеріал про життя роду Михайла Богдановича Барклая де Толлі, військову кар’єру цього видатного полководця, стратегія і тактика якого зіграла вирішальну роль в розгромі армії Наполеона в 1812 році і при звільненні Європи від наполеонівського нашестя.

Фрагмент пам`ятника фельдмаршалові М.Б.Барклаю де Толлі

6 вересня Фелікс Талберг прочитав для студентів академії лекцію “Барклай де Толлі і Балтійський край”. Саме так називається книга, присвячена життю і подвигам фельдмаршала, з рідкісними фотографіями і документами, які згодом були експоновані на виставці. Ця книга видана у 2002 році.

Рига у 1812 році. Малюнок XIX ст.

Своїм рідним містом Барклай вважав Ригу, де жив його прадід (представник старовинного шотландського роду), де народилися його дід і батько, і де Російський Імператор пожалував йому землі на узбережжі Ризької затоки. Тоді і почалася основа Ризького узмор’я. Помер М.Б.Барклай у віці 57 років, відспівували його у Ризькому православному Петропавловському соборі, похований у фамільному склепі біля естонського селища Йигевесте.

До 100-ліття перемоги над Наполеоном рішенням Ризької міської управи М.Б.Барклаю де Толлі було присвоєно звання почесного громадянина Риги.

200-річчя Вітчизняної війни 1812 року у Балтійській міжнародній академії

3 вересня у Балтійській міжнародній академії і галереї BRIART відбулася виставка книг на тему “Вітчизняна війна 1812 року. Олександр Перший – Наполеон Бонапарт”. Експозицію  складають книги з зібрань члена-співзасновника Національного союзу бібліографів Росії, члена правління Латвійського товариства російської культури – Анатолія Тихоновича Ракитянського.

200-річчя Вітчизняної війни 1812 року у Балтійській міжнародній академії

Відвідувачі виставки мали можливість познайомитися з унікальними книгами на російській та німецьких мовах, латвійськими виданнями початку минулого століття, рідкісними листівками, монографіями й іншими друкованими експонатами. Розповідь автора виставки про те, як збиралася ця колекція книг і інших матеріалів, викликала живий інтерес і захоплення присутніх.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна