Урочисті заходи на Бородинському полі, присвячені 200-річчю Бородинської битви
Урочистості, присвячені 200-річчю Бородинської битви, пройшли з 31 серпня по 2 вересня в Підмосков’ї. Ювілей однієї з найзнаменитіших битв світової історії був відмічений пам`ятними заходами, військово-історичною реконструкцією бойових дій і великою кількістю гостей, у тому числі зарубіжних.
Головні офіційні заходи розпочалися з церемоніалу біля пам’ятника на командному пункті Наполеона в селі Шевардино, де екс-президент Франції Жискар Дестен і посол Франції у супроводі міністра культури РФ Володимира Мединського поклали квіти і вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.
Бородінське поле відвідав і президент Російської Федерації Володимир Путін. Президент Росії взяв участь в покладанні вінка до монумента героям Бородинської битви, який був закладений в серпні 1837 року на тому місці, де в 1812 році знаходилася батарея генерал-лейтенанта Миколи Раєвського.
«В історії нашої батьківщини було чимало трагедій і воєн, але лише дві з них названі Вітчизняними. І у тій, і в іншій війні вирішувалася доля Росії, Європи і всього світу», – сказав Володимир Путін, звертаючись до присутніх.
Ушанувати пам’ять героїв Бородина приїхали численні гості. Серед них Глава Російського Імператорського Дому Романових Марія Романова, голови обох палат Російського Парламенту Валентина Матвіенко і Сергій Наришкін, заступники голови Уряду Ольга Голодець, Дмитро Козак, Дмитро Рогозін, Владислав Сурков, міністри, депутати Парламенту, колишній президент Французької Республіки Валері Жискар Дестен, посли України, Франції, Італії, Латвії, Литви, Люксембурга, Сербії, а також нащадки учасників Вітчизняної війни 1812 року.
Після офіційної частини розпочалися заходи Міжнародного військово-історичного свята «День Бородина». Першою реконструйованою сценою став «Ранок перед битвою». Після перших пострілів гармат і рушниць усе поле заволокло димом. Одна за одною перед глядачами розгорталися батальні сцени, бій йшов на кожній ділянці плац-театру.
Всього в реконструкції було задіяно більш ніж 3 тис. учасників (близько 2 тис. піхотинців, 300 кавалеристів, 400 артилеристів з 30 гарматами, обозники). Протяжність театру бойових дій склала біля одного кілометра.
У реконструкції епізодів Бородінської битви взяли участь воєнно-історичні клуби з Росії, України, Білорусії, Литви, Латвії, Франції, Польщі, Німеччини, Чехії, Бельгії, Великобританії, Канади і США.
Фото: ІТАР-ТАРС, Данило Примак, ндрій Бойков, Антон Агарков, Дмитро Мирнов, Євген Борщевський
Читайте також:
- В Москві відбулося урочисте відкриття пам`ятника Імператору Олександру Першому
- В Бродах бандеро-фашистські варвари демонтували пам`ятник Михайлу Кутузову
- У Москві відбулося урочисле відкриття пам’ятника козачому отаману Платову
- Выставка «Под сенью двуглавых орлов. Военный союз Российской и Австрийской империй. 1813–1815»
- В Молдові буде встановлено пам’ятник Імператору Олександру I