В Чернігові презентували виставку про Вітчизняну війну 1812 року


В Чернігові презентували виставку про Вітчизняну війну 1812 року 5 вересня 2012 року до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вітри Бородінського поля”. Виставка діятиме до 31 жовтня в приміщенні музею по вул. Горького, 4.

 

Чернігівська губернія не стала театром військових дій, але її внесок у перемогу над армією Наполеона досить вагомий. Тут було сформоване друге за чисельністю після Московського Народне ополчення, яке нараховувало понад 26 тисяч ратників. На полях битв з французами відзначилися тисячі чернігівців. Портрети 2-х бойових генералів – А.С.Глєбова та В.Г.Костенецького – представлені у Воєнній галереї Зимового палацу в Петербурзі.

З-поміж народних месників відзначився партизан Єрмолай Четвертак – уродженець Новгород-Сіверського повіту, який очолив майже 3-тисячний загін на Смоленщині. Подвиги воїнів-чернігівців неодноразово відзначалися у наказах по армії. На виставці представлені автографи головнокомандувача Російської армії генерал-фельдмаршала М.І. Кутузова та генерал-фельдмаршала М.Б. Барклая де Толлі.

Важливу роль відіграла Чернігівщина у постачанні Російської армії порохом, який вироблявся на Шосткинському пороховому заводі, сукном – його поставляли мануфактури Клинців. Була організована випічка хліба та сушіння сухарів. У Добрянці діяв військовий шпиталь.

Перемогу над Великою армією Наполеона святкували у всій Російській імперії. Маніфест Олександра І представлено на виставці. Цікавим доповненням є серія медальйонів, присвячених подіям цієї війни, виконаних відомим майстром Ф.П. Толстим, а також медалі роботи французьких майстрів, копії яких виготовлені Київським товариством “Купола” і подаровані музею.

Прикрасив виставку чайник-самовар козака Сиволоба з с. Хоробичі Городнянського повіту – учасника подій 1812 року.

Музей має можливість показати і артефакти, пов’язані з ім’ям Наполеона І Бонапарта. Це – медаль на честь освячення могили французького імператора в Парижі 1853 р. та нічний столик з острова Святої Єлени, де Наполеон провів останні роки життя.

Світлана Половнікова




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна