Імені переможців. У Святогірську відкрито виставку, присвячену 200-річчю Вітчизняної війни 1812 року


Імені переможців. У Святогірську відкрито виставку, присвячену 200-річчю Вітчизняної війни 1812 року

«Не нам, не нам, а імені Твоєму» — таку назву має тематична виставка, що почала працювати в Святогірському державному історико-архітектурному заповіднику. До 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року на берегах Сіверського Дінця заплановано провести низку різноманітних заходів, а згадану виставку співробітники музеїв та громадських організацій Донеччини підготували спільно з колегами із Рівненської області  — свої експонати запропонував Острозький державний історико-культурний заповідник.

Як розповів кореспонденту «УК» провідний фахівець Святогірського державного історико-архітектурного заповідника Володимир Дєдов, виставка має ще й певний місцевий акцент, адже присвячена пам’яті учасників війни з Наполеоном, які поховані на церковному кладовищі Святогірської лаври на території заповідника на лівому березі Дінця. «Ще двадцять років тому ми провели відновлювальні роботи усипальниці князів Голіциних та козацького роду Іловайських, — згадує він. — Так от тоді вдалося виявити поховання осіб, які неабияк відзначилися під час Вітчизняної війни 1812 року. Серед них генерал-майор Г.Д. Іловайський, генерал-майор князь О.Б. Голіцин, полковник М.Б. Голіцин та інші».

До речі, серед тутешніх військових формувань, що брали участь у боях з французами, були й Маріупольський та Ізюмський гусарські полки, яким на виставці відведено окремі розділи. До уваги відвідувачів є портрети командирів полків, зразки зброї та обмундирування, нагороди. Також  експонуються репродукції відомих художніх полотен на тему Вітчизняної війни 1812 року. А ще завдяки сприянню клубу колекціонерів Слов’янська тут експонується велика кількість ювілейних монет, які карбували в різні роки на знак перемоги над Наполеоном. Прикметно, що організатори завчасно подбали, аби всі тематичні розділи мали й відеофільми, які доповнюють експозиції. Приміром, на виставці «Не нам, не нам, а імені Твоєму» з’явилася нагода вперше публічно побачити кадри про відновлювальні роботи усипальниці роду Іловайських (1999 рік) та перепоховання останків князів Голіциних у відреставровані склепи (1994 рік).

Виставка у Святогірському державному історико-архітектурному заповіднику працюватиме аж до зими, і за цей час його співробітники також беруться організувати тематичні екскурсії «Іловайські у Вітчизняній війні 1812 року», «Гусари у війні з Наполеоном», «Князі Голіцини та Святі Гори», «Бородіно». А відвідувачі зможуть придбати тут перевидану та гарно ілюстровану книжку спогадів  «Князь М.Б. Голіцин і його офіцерські записки», що вперше побачили світ у 1837 році до 25-річчя Бородінської битви, в якій брав участь автор військових мемуарів.

Павло Кущ. “Урядовий кур’єр”,
газета центральних органів виконавчої влади України




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна