Кіровоград: в школах пройшли заходи, присвячені ювілею Бородинської битви


В музеї фельдмаршала М.І.Голенищева-Кутузова

7 вересня 2012 року в усіх школах Кіровограда (Єлисаветграда) пройшли пам`ятні заходи, присвячені 200-річчю Бородинської битви. Це були різні форми: урочисті лінійки, класні години, круглі столи, інформаційні бюлетені, виставки, відвідування бібліотек, а також  музею  фельдмаршала М.І.Голенищева-Кутузова, полководницькому генієві якого Вітчизна зобов’язана своїм порятунком.

Лейтмотивом усіх заходів стало те, що події Вітчизняної війни 1812 року – це наша загальна героїчна історія і що поля битв щедро политі кров’ю руських солдатів, нащадками яких ми є.

Проводячи екскурсії для дітей, директор музею Віра Олександрівна Жижко цитувала рядки з листа, написаного М.І.Голенищеву-Кутузову головою полтавського дворянства Д.П.Трощинским: “Дух руський ще живий в серцях співвітчизників наших. Потрібним тільки знаходжу сповістити, що Полтавській губернії земське ополчення вже сформоване абсолютно, стоїть в готовності в Переяславі, Прилуках, Золотоноші і Пирятині. Благоволіть розпоряджатися оним, і якщо його мало, то ім’ям керованого мною дворянства запевняю, що до захисту престолу і Вітчизни готові жертвувати і маєтком, і життям”.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна