Колекція дерев’яних солдатиків Сергія Азєєва у Кам’янець-Подільську


Битва під Бородіно. Колекція дерев’яних солдатиків Сергія Азєєва

17 серпня, з нагоди 200-річчя Бородінської битви, у Кам’янець-Подільському представництві Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» відбулась презентація колекції дерев’яних солдатиків Сергія Азєєва, які відтворили майже точний план кривавої битви під Бродіно між Францією та Російською імперією 1812 року.

Сергій Азєєв та його батьки – волонтери Кам’янець-Подільського представництва ХБФ «Хесед-Бешт» із дня його заснування. Роботи цієї сім’ї прикрашають декілька залів фонду, а Азєєв – учасник усіх виставок, які організовує представництво. Саме із слів про творчу сім’ю Азєєвих і розпочала відкриття виставки голова представництва Маргарита Аронівна Шопнік.

Про битву, яка відбулась 200 років тому розповіла вчитель історії Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Рибалкіна Тетяна Вікторівна, проілюструвавши свою розповідь мультимедійною презентацією та фрагментами документальних фільмів.

Вирізьблювати солдатиків кам’янчанин Сергій Азєєв розпочав ще у 1998-1999 рр. Спершу солдатики були пластилінові, проте згодом автор розпочав виготовляти їх із дерева. І ось майже через 15 років його робота постала у вигляді двох армій із 300 солдатиків на чолі з Наполеоном та Кутузовим.

– Ідея відтворити Бородінську битву виникла ще в дитинстві, – розповідає автор, – коли батько повіз мене до Москви. Саме там я вперше побачив Бородінську панораму. На мить я ніби сам став учасником бою, і цей момент, напевне, став доленосним…

Для того, щоб відтворити воїнів відповідно до історичних даних, Азєєв використовував спеціальну літературу. Саме робота із нею допомогла точно відтворити саксонських, польських, баварських та італійських солдат.

Окрім колекції, про яку йде мова, Сергій Азєєв має ще й невелику колекцію австрійської та прусської армій.

Присутні Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Кам`янець-Подільської міської ради Алла Буданцева та її перший заступник Надія Підскоцька висловили бажання продемонструвати напрацювання Сергія Азєєва кам’янчанам.

– Я вдячна батькам Сергія Санича за те, що зуміли виховати такого сина – людину з великою душею та серцем. А небагатослівність умільця тільки ще раз підкреслює його високу духовність. І нам усім потрібно подумати над тим, як зробити так, щоб його робота стала надбанням міста, – зазначила Алла Іванівна, нагороджуючи Сергія Санича грамотою Громадської ради за багаторічну волонтерську роботу та організацію виставки робіт до 200-річчя Бородінської битви.

Андрій Павловський
Кам’янець-Подільська міськрайонна організація національної спілки журналістів України
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна