В Красній Пахрі під Троїцьком відкрито пам’ятник Михайлу Кутузову


В Красній Пахрі під Троїцьком відкрито пам'ятник Михайлу КутузовуПершого вересня, напередодні 200-річчя Бородінської битви, в селищі Красна Пахра під Троїцьком (Московська область) був урочисто відкритий пам’ятник видатному російському полководцю Михайлу Ілларионовичу Голенищеву-Кутузову.

Впродовж 6 днів 1812 року, з 9 по 15 вересня ст. с. (з 21 по 27 вересня н. с.), тут знаходилася ставка Кутузова, “Головна квартира, що офіційно називалася, селище Красна Пахра”. В цей час Кутузов вів активну діяльність, відправив сотні розпоряджень, готував майбутні військові операції, переписувався з імператором Олександром Першим, отримав від нього за Бородінську битву чин генерал-фельдмаршала російської армії і тримав перед ним відповідь за залишення Москви ворогові.

Автор пам`ятника – заслужений художник РФ, член-кореспондент Російської академії мистецтв Олександр Рожников, відомий своїми підмосковними пам’ятниками: Олександру Блоку і його дружині в маєтку Менделеєвих Тарган, Петру Чайковському в Клину, святим рівноапостольном Кирилу і Мефодію на Соборній площі Коломенского кремля, цариці Катерині Великій в Подольську.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна