Київ. Прем’єр-міністр України Микола Азаров відкрив виставку, присвячену 200-літтю Вітчизняної війни 1812 року


Відкриття виставки «Україна у війні 1812 року», присвяченої 200-літтю Вітчизняної війни 1812 року

26 вересня на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Прем’єр-міністр України Микола Азаров відкрив унікальну виставку «Україна у війні 1812 року», присвячену 200-літтю Вітчизняної війни 1812 року. Виставковий проект реалізовано Музеєм Шереметьєвих у тісній співпраці з Києво-Печерським заповідником та за участі Центрального державного історичного архіву, м. Київ, Молодіжної громадської організації «Київський клуб «Червона зірка», ПП «Бівуак», громадської організації «Департамент військово-культурної антропології».

На урочистій церемонії також були присутні Міністр культури України Михайло Кулиняк, Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Андрій Вінграновський, Генеральний директор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина, Глава Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, та з питань міжнародного гуманітарного співробітництва РФ Костянтин Косачев, керівник представництва Росспівробітництва в Україні Костянтин Воробйов, Надзвичайний та Повноважний посол Французької Республіки Алан Ремі а також члени французької делегації.

Під час відкриття виставки Глава Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, та з питань міжнародного гуманітарного співробітництва РФ Костянтин Косачев нагородив Олексія Шереметьєва почесною знаком Росспівробітництва «За дружбу та співробітництво».

Перед відкриттям виставки на кладовищі Різдвобогородицького бастіону (територія Дальніх печер) відбулася заупокійна літія та урочисте покладання вінків на могили учасників Вітчизняної війни 1812 року: російського коменданта Парижу генерал-фельдмаршала Ф.В. Остен-Сакена, ад’ютанта М.І. Кутузова, учасника славетної «Битви народів» під Лейпцігом генерала від інфантерії П.С. Кайсарова, генерала від інфантерії А.І. Красовського.

У експозиції до уваги відвідувачів представлені унікальні раритети. Так, Музей Шереметьєвих надав для експонування зразки холодної зброї, гармат, військового обмундирування, предметів спорядження амуніції, нагород, які репрезентують армії-учасниці наполеонівських війн; серію копій портретів учасників війни з обох сторін; колекцію порцелянового посуду з зображенням гербів учасників війни; особисті печатки видатних осіб. Серед унікальних експонатів – серія порцелянових статуеток генералів та маршалів Франції на чолі з імператором Наполеоном, а також копія посмертної маски Наполеона.

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник презентував широкому колу відвідувачів оригінальні портрети учасників війни 1812 року як з російської, так і з французької сторін; гравюри ХІХ ст. з зображенням відомих історичних осіб; оригінали друкованих указів та маніфестів Олександра І щодо загрози вторгнення Наполеона та про перемогу над ним, а також предмети побуту кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст.: сукню, дамську сумочку, віяла, жилети, колекцію табакерок, люльку, монети, медалі тощо.

Національний музей історії України люб’язно надав для експозиції шинель російського імператора Олександра І, а Центральний державний історичний архів України,  м. Київ – архівні документи.

Виставка працюватиме з 9-00 до 18-00. Відвідати виставку можна, придбавши квиток до Заповідника з оглядом експозицій та наданням екскурсійних послуг.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна