В Луганську відбулася акція на честь 200-річчя Бородінської битви


В Луганську відбулася акція на честь 200-річчя Бородінської битви

1 вересня в день святкування Донської ікони Божої матері в Луганську відбулася акція на честь 200-річчя Бородінської битви “Ми пам’ятаємо день Бородина”. Організували захід Рух Владимира Мономаха “Русь”, Народний Собор, Суспільство донських козаків і Клуб історичної реконструкції “Дон”.

У храмі Гурія, Самона і Авіва була відслужена панахида за полеглими героями Вітчизняної війни 1812 року, потім під церковні дзвони колона учасників урочисто пройшла до місця проведення заходу.

Отаман Спільноти донських козаків м.Луганська Василь Петрович Черепахин відкрив мітинг легендарним віршем М.Ю.Лермонтова “Бородіно”. Після чого повідав про наших славних земляків – донських козаків, що брали участь у битвах 1812 року.

Керівник Луганського відділення Народного Собору Тихон Гончаров розповів про важливість Бородінської битви в історії Російської держави, відмітив, що Перемога у Вітчизняній війні 1812 року кувалася зброєю, зробленою на Луганському ливарному заводі. А ще раніше, у 1764 році на наших землях був створений Луганський пикинерний полк, яким декілька років командував сам М.І.Кутузов! Таким чином, та легендарна епоха безпосередньо пов’язана з історією Луганського краю. Тихон Гончаров також пзакликав відроджувати традиції і історичну пам’ять, прагнути до духовно-морального відродження нашої загальної Вітчизни.

На мітингу виступили ряд громадських діячів та істориків Луганська, що детальніше розповіли про наших земляків – генерал-майорі Шевичі, генерал-майорі Депрерадовичі та інших героях Вітчизняної війни 1812 року.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна