Сьогодні після реставрації відкриється Московська Тріумфальна арка


Московська Тріумфальна арка (Московські Тріумфальні ворота)Сьогодні після реставрації відкриється один з головних символів перемоги у Вітчизняній війні 1812 року – Московська Тріумфальна арка (Московські Тріумфальні ворота). Тріумфальна арка – була зведена у Москві на честь перемоги руського народу у Вітчизняній війні 1812 року і зараз розташована на площі Перемоги (Кутузівський проспект) в районі Уклінної гори.

Спочатку арка була встановлена на площі Тверської застави на місці дерев’яної арки, спорудженої у 1814 році для урочистої зустрічі російських військ, що поверталися з Парижу після перемоги над Наполеоном.  У 30-ті роки XX ст., за більшовиків, арку було демонтовано (вважалося, що вона псує вигляд “зразкового комуністичного міста”), а у 60-ті роки знову відбудовано, але вже на Кутузівському проспекті.

Скульптурний декор арки виконано Іваном Віталі та Іваном Тимофєєвим, що працювали по малюнках Осипа Бове. Ворота прикрашають скульптури руських витязів – алегоричні зображення Перемоги, Слави і Хоробрості.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна