XVI Міжнародна наукова конференція “Вітчизняна війна 1812 року. Джерела. Пам’ятники. Проблеми”


XVI Міжнародна наукова конференція “Вітчизняна війна 1812 року. Джерела. Пам’ятники. Проблеми”, за традицією, була організована Бородінським музеєм-заповідником у рамках воєнно-історичного фестивалю “День Бородіна”. Вона пройшла 6-7 вересня в Культурному центрі Можайска (Московська область).

У роботі конференції взяли участь співробітникі музеїв та архівів, історики, мистецтвознавці, археологи, реставратори, краєзнавці, серед яких п’ять докторів і дев’ять кандидатів історичних наук. Географія учасників, як завжди, була дуже велика – Бородіно, Москва, Єлабуга, Малоярославець, Можайськ, Пенза, Самара, Санкт-Петербург, Саратов, Тула, Уфа, Лейпціг, Мінськ, Харків.

Серед виступів по загальній проблематиці можна відмітити доповіді про континентальну блокаду як про одну з економічних причин Вітчизняної війни 1812 року (М.М.Трошин, Москва), про джерела з вивчення історії ар’єргардних боїв російської армії (О.І.Попов, Самара), про соціальний склад рекрутів російської армії (Д.Г.Целорунго, Бородіно).

З новими відомостями про учасників Вітчизняної війни 1812 року – героях 1812 року з Харківщини, а також козаках Чорноморської сотні – були пов’язані доповіді О.А.Айкашевої (Єлабуга), М.Ф.Прохорова (Москва), С.В.Потрашкова (Харків) та Н.В.Єрмакової (Москва).
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна