Розпочала роботу виставка “Одеса і “гроза дванадцятого року”


 Почала роботу виставка "Одеса і "гроза дванадцятого року"

Історико-краєзнавчий музей Одеси (вул.Гаванна, 4) відкрив виставку “Одеса і “гроза дванадцятого року”, присвячену Вітчизняної війни 1812 року. На виставці представлені унікальні матеріали з постійної експозиції краєзнавчого музею, обласного архіву, а також колекцій Анатолія Дроздовського і Тараса Максимюка. Це зброя, нагородні знаки, побутові предмети, картографічні матеріали, нумізматика, документи, гравюри, друковані видання.
 
Як відомо, багато героїв Вітчизняної війни 1812 року жили або служили в Одесі, їх імена залишилися в топонімії міста (Лузановка, Жевахова гора, Сабанеїв і Строгановський мости, Лідерсовський бульвар, Александровський проспект, Воронцовський палац, Ланжероновська вулиця). Колосальні пожертвування на боротьбу з ворогом робили громадяни міста, незважаючи на епідемію чуми, що лютувала в тому ж році в Одесі. І сам знаменитий герцог Рішельє, улюблений одеситами Дюк, хоч і був французом, зробив пожертвування на підтримку Російської армії.

Після закінчення роботи виставки “Одеса і “гроза дванадцятого року” головний науковий співробітник Держархіву Одеської області Сергій Березин обіцяє продовжити її експонування вже на архівному сайті. А директор архіву Іван Ниточко упевнений: прийде час і з’являться в Одесі гідні пам’ятники графові Ланжерону, Денису Давидову та іншим героям 1812 року, чиї долі увійшли до історії нашого краю.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна