24 августа 1812 года. Из «Списка унтер-офицерам и рядовым Ахтырского гусарского полка, кои удостоены знаков отличия военного ордена за отличные подвиги, оказанные в сражении в 24 день августа при Бородино»


Рядовые:
1) Василенко Осип,
2) Клименко Конон.
Были посланы […] отбить часть фланкеров неприятельских, что исполнили с отличной храбростью, поразили двух, а 4-х привели в бегство.
3) Воздоба Семен.
С отличной храбростью и мужеством взял в плен двух неприятельских рядовых.
4) Знахоренко Иван,
5) Шкода Иван,
6) Бойченко 1-й Иван,
7) Ушанин Иван,
8) Завертайло Андрей,
9) Зима Иван,
10) Всякой Никифор,
11) Омельяненко Иван.
Все сии прежде всех врезались в неприятельские колонны и тем подали пример мужества своим сотоварищам.

Акты, издаваемые Виленскою комиссиею
для разбора древних актов, 1890.
– Т. XXXVII. – С. 63–64.*

——————————–
*  “Акти, видавані Віленською Археографічною комісією” (всього 39 томів, що виходили друком у період з 1865 по 1915 рік) – серійне видання історичних документів з фондів Віленського центрального архіву, а також архівів північно-західних губерній Російської імперії. Включає актові документи і інші письмові джерела з історії православ’я, а також політичного, соціального, економічного і культурного життя у період з 1387 по 1812 рік.

P.S. Друкується за матеріалами додатку “Бойові подвиги українців – воїнів Російської армії” до наукового видання «Війна 1812 року: український контекст» (О.І.Гуржій, О.П.Реєнт, А.А.Палій, Інститут історії України, під редакцією академіка НАН України В.А.Смолія; Київ, 2012 рік).
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна