У Сумах відкрилася виставка «Герої Вітчизняної війни 1812 року»


У Сумах відкрилася виставка «Герої Вітчизняної війни 1812 року»В четвер, 20 вересня, в Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Герої Вітчизняної війни 1812 року”, приурочена до 200-річчя участі Сумського, Ахтирського гусарських і Глуховського кірасирського полків, а також жителів Сумщини у боротьбі з армією Наполеона.

“Вітчизняна війна 1812 року – ця історична подія, яку ми пам’ятаємо і сьогодні. Багато завойовників приходило на Святу Русь, але кінець у них завжди був один. Ця виставка – наша невелика данина героям Сумщини”, – сказав директор музею Владислав Тереньтьєв.

На виставці представлено амуніцію, нагороди, документи, книги, листівки, сувеніри. Зокрема, можна побачити уніформу рядового кавалергардського полку, в якій сумчанин Дмитро Євдокимчик брав участь у воєнно-історичній реконструкції Бородінської битви.

Але найціннішими експонатами виставки, мабуть, є прапор Конотопського ополчення 1812 р. й гармата того часу.

Виставка стала можливою завдяки підтримці цього проекту Сумським обласним художнім музеєм ім. М.Онацького, Сумським обласним історичним клубом ім. А.Булатовича, колекціонером Сергієм Гуцаном, художником Михайлом Лебедем і Конотопським міським краєзнавчим музеєм ім. А.Лазаревського.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна