У Тбілісі відбулася Конференція “Вітчизняна війна 1812 року і грузини”


Тбілісі. Конференція "Вітчизняна війна 1812 року і грузини"

12 вересня 2012 року в Тбілісі, за ініціативою громадської організації “Історична спадщина”, пройшла конференція “Вітчизняна війна 1812 року і грузини”.

У заході взяли участь відомі в грузинському суспільстві особи – громадські і політичні діячі, учені, історики, письменники, публіцисти, журналісти і представники громадських організацій.

Конференція була присвячена 200-річному ювілею Вітчизняної війни 1812 року і участі в цій війні славних синів грузинського народу.

Конференція "Вітчизняна війна 1812 року і грузини"

На конференції у доповідях усіх виступаючих чітко була представлена та історична реальність, яка існувала у світі під час російсько-французької війни 1812 року  й те наскільки перемога в тій війні єдиновірної Росії була важлива не лише для самої Росії, але для Кавказького регіону в цілому і, звичайно ж, для Грузії.

Учасники заходу оцінили важливу роль подій 1812 року для Грузії, звільнення країни за допомогою Росії від іранського і турецького володарювання, а також участь у Вітчизняній війні 1812 року грузинських офіцерів і генералів.

Були обговорені також і питання стану сучасних грузино-російських відносин. За підсумками конференції було прийняте рішення продовжити проведення таких зустрічей.

© За матеріалами інформагенств ГрузІнформ та  NewsGeorgia
Фото Олександра Імедашвілі
 

 

Таріел Гагнідзе, керівник ГО "Історична спадщинаP.S. Таріел Гагнідзе, керівник ГО “Історична спадщина”:

“Я хотів би провести паралель між подіями 1812 року і битвою під Сталінградом у 1943 році, коли Японія на сході і Туреччина на півдні також чекали кінця битви, щоб виступити на стороні фашистської Німеччини. І те ж саме було століттям раніше. Османська імперія і Персія чекали кінця війни 1812 року, щоб повернути те, що було силою російської зброї відвойовано у них на Кавказі. Кульмінація процесу – це весна 1813 року, коли Персія остаточно визнала Грузію частиною Росії і тільки тоді повністю припинилися вилазки і персидські походи на Грузію. І тільки після цього змогла країна зажити мирним життям. Була ще і Османська імперія, сили якої теж відійшли від Грузії і напади припинилися. […] Необхідно інформувати суспільство про історичну правду, щоб підростаюче покоління мало можливість чути не лише офіційну точку зору, яка буває неправдивою, а правдиву історію своєї Батьківщини, і конкретно грузино-российских відносин”.




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна