Бої на Волині. 14 вересня 1812 року: від Туличів до Турійська і далі на Захід…


Олександрійський гусар

14 вересня авангард 3-ї Обсерваційної армії під командуванням генерала Карла Ламберта вийшов до села Туличів теперішнього Турійського району, а там і до Турійська.

Саксонці та австрійці, які стояли в бойовому порядку за річкою Турією вирішили дати бій.

Найбільший супротив надали частини бригади Гессен-Гомбурга (2-й піхотний полк фон Хіллера (угорський) під командуванням полковника Франца фон Торрі та 33-й піхотний полк графа фон Коллоредо-Мансфельда під командуванням полковника Давида фон Андрашші), які займали містечко, та 6-й драгунський полк під командуванням полковника Георга Генріха фон Шрейтера (входив до складу 1-ї бригади дивізії фон Зігенталя), форпости якого утримували місцевість вздовж Турії від Турійська до Сільця.

Але після того як противник отримав інформацію про переправу через Турію загону генерала Орурка, побоявся оточення і після кількох незначних сутичок передових пікетів залишив позиції та почав відхід в напрямку на Любомль.

Переслідувати ворога полки Ламберта не змогли, так як ворог перед відступом спалив єдиний міст через Турію.

Тут знову відзначились Олександрійські гусари під командуванням полковника Валеріана Мадатова. Гусари знайшли брід через Турію і переправились на її західний берег.

Сергій Яровенко,
Володимир-Волинський історичний музей
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна