У Тирасполі відмітили 200-річчя народного подвигу у Вітчизняній війні 1812 року


У Тирасполі відмітили 200-річчя подвигу руського народу у Вітчизняній війні 1812 року

У Тирасполі пройшли урочистості, присвячені 200-річчю Вітчизняної війни 1812 року. Бородінська битва та інші події, що відбулися два століття тому, мали величезний вплив на російську історію, до якої трепетно відносяться в Придністров’ї.

Урочисті заходи в Тирасполі розпочалися з хресної ходи, учасники якої пройшли від каплиці великомученика Георгія Побєдоносця, розташованої на Меморіалі Слави, до пам’ятника прославленому полководцеві Михайлу Кутузову. Військовослужбовці Оперативної групи російських військ в Придністров’ї несли чудотворний образ Божої Матері “Взисканіє загиблих – Тираспольська”, козаки Чорноморського козачого війська – ікону нерукотворного Спасу.

У Тирасполі відмітили 200-річчя подвигу руського народу у Вітчизняній війні 1812 року

Єпископ Тираспольський і Дубоссарський Савва відслужив святковий молебень. Він зачитав послання Святійшого Патріарха Московського і всія Русі Кирила з нагоди святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. У посланні йшлося про те, як важливо пам’ятати урок історії, який піднесла війна з Наполеоном, і про подвиг тих, хто тоді не пожалів себе заради порятунку Росії, як важливо відчувати свою причетність великій спадщині предків.

До пам’ятника прославленому полководцеві Михайлу Кутузову, відкритому в Тирасполі 11 жовтня 1997 року на Бородінській площі перед Будинком офіцерів, лягли живі квіти. Потім перед пам’ятником урочистим маршем пройшли придністровські військовослужбовці і представники Оперативної групи російських військ.

Фортеця у Бендерах (сучасний вигляд)

P.S. Придністров’я історично пов’язане з подіями 200-річної давності. Архівні документи Тирасполського об’єднаного музею свідчать, що вже на самому початку війни близько 900 тираспольчан вступили в народне ополчення, що жителі міста і навколишніх сіл влітку 1812 року передали до фонду допомоги російській армії 514 коней і 313 биків. У арсеналах Тирасполської фортеці отримували зброю дружини Херсонського ополчення. Прямо з плацу фортеці йшли на війну з Наполеоном полки Російської армії. У Тирасполі і у Бендерах на рубежі XIX-XX вв. були розквартировані 55-й Подільський піхотний, 56-й Житомирський піхотний, 8-й Астраханський драгунський (Кірасирський), а також інші полики, що брали участь у Вітчизняній війні 1812 року.

 

© 2012, Новий Регіон – Придністров’я




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна