4-й Український козацький полк


4-й Український козацький полк

4-й Український козачий полк було сформовано 5 червня 1812 року в Кам’янець-Подільській губернії з жителів Вінницького, Брацлавського, Гайсинського і Балтського повітів. Полковим командиром полку було призначено майора Д.І. Міницького.

3 жовтня 1812 року 4-й Український козачий полк прибув з Тульчина у Брест-Литовський і був включений до складу корпусу генерал-лейтенанта барона Ф.В. Остен-Сакена 3-ої Західної армії. За станом на 6 жовтня у склад полку за списком входило: 1 штаб-офіцер, 19 обер-офіцерів, 88 унтер-офіцерів, 17 сурмачів, 1139 козаків. Після прибуття в діючу армію полк утримував аванпостний кордон з герцогством Варшавським.

У ніч на 8 листопада полк, посланий полковником графом І.О. де Вітте супроводжувати обоз Української козачої дивізії з Бреста-Литовского в Пружани, був оточений і атакований 4-тисячним австрійським загоном. В ході 5-годинного бою полк зумів прорвати кільце оточення. Втративши більше 400 чол. убитими, пораненими і полонениками, а також велику частину обозу, полк відступив по дорозі до Кобрину.

10 грудня полк у складі загону генерал-майора графа Лівена 3-го відряджався до Бресту-Литовського для прикриття лівого флангу корпусу і для спостереження за кордоном з герцогством Варшавським.

1813 рік. В січні 4-й Український козачий полк у складі Окремого корпусу генерала барона Ф.В. Остен-Сакена брав участь у бойових операціях на території герцогства Варшавського, потім включений до складу корпусу генерала від інфантерії М.А. Милорадовича і з 29 січня по 25 лютого ніс службу в гарнізоні Варшави. У кінці лютого включений в знову сформований Окремий корпус генерала барона. Ф.В. Остен-Сакена, у складі якого брав участь у блокаді і узятті фортеці Ченстохов, а 1 травня – в зайнятті м. Кракова.

Наприкінці липня полк у складі корпусу генерала Барона Ф.В. Остен-Сакена включений до складу Сілезької армії.

У осінню кампанію 4-й Український козачий полк брав участь у боях: 11 серпня – при м. Гольдберзі; 14 серпня – при Кацбаху; 4-7 жовтня – при Лейпцігу. У кінці жовтня полк переведений в корпус генерала Ланжерона. 22 грудня полк у складі загону генерал-лейтенанта І.Д. Панчулідзева 1-го переправився через Рейн і з 24 по 29 грудня брав участь у блокаді фортеці Майнц.

1814 рік. 6 січня полк прибув під фортецю Мец і взяв участь в її блокаді. Після закінчення військових дій полк, перебуваючи в Українській козачій дивізії генерал-майора графа де Вітте, був включений в 4-й кавалерійський корпус генерал-ад`ютанта барона Ф.К. Корфа 4-го Окремого корпусу генерала від інфантерії графа О.Ф. Ланжерона.

3 березня 1815 року, за Наказом Імператора, 4-му Українському козачому полку даровані 25 нагородних срібних труб з написом: “4-го Українського Козачого полку 3 березня 1815 року”

26 жовтня 1816 року полк приведений до складу 6-ти діючих і 1 запасного ескадронів і отримав найменування 4-го Українського уланського полку.




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна