Казахстан. У Астані проходить художня виставка “Гроза дванадцятого року”


Астана. Столиця Казахстану

У Казахській столиці Астані відкрилася художня виставка “Гроза дванадцятого року”, приурочена до 200-річчя перемоги над Наполеоном. На вернісажі представлені фотографії, картини і історичні документи, що розповідають про події Вітчизняної війни 1812 року і Закордонних походів 1813-1814 років.

На виставці представлоно багато цікавих експонатів, зокрема, особливу увагу відвідувачів  привернули акварелі, на яких зображені казахські батирі в повному бойовому озброєнні тієї пори.

Ювілейні заходи у Казахстані

Також, окрім згаданої виставки, у рамках відзначення пам’ятної дати, в різних містах Казахстану вже відбулася ціла низка заходів. Наприклад, з успіхом пройшов конкурс творчих робіт. Був проведений вечір художнього читання фрагментів творів про війну 1812 року. Виступив хор “Станичники” Союзу козаків Степового краю, а з Астани відбула делегація казахстанців в Москву для участі в Міжнародному молодіжному форумі “І вічною пам’яттю дванадцятого року”.

Ювілейні заходи у Казахстані

Крім того, в Національній бібліотеці Республіки Казахстан відкрита виставка книжкових раритетів, присвячених перемозі російської зброї у Вітчизняній війні 1812 року, причому окрема вітрина ексозиції відведена виданням безсмертного роману Льва Толстого “Війна і мир” на казахській мові.

У Національній бібліотеці Республіки Казахстан

P.S. Казахські воїни пройшли усю Вітчизняну війну, брали участь в закордонних походах російської армії і закінчили свій бойовий шлях в Парижі. Це були казахські джигіти, що брали участь в штурмі міст Лейпціг і Глогау, а потім приєдналися до російських військових частин, відправлених за наказом генерала Беннігсена для розгрому французьких загонів, що відступили до міста Ерфурт. Воїни саме цього полку 18 березня 1814 року одними з перших увійшли до столиці Франції.

За даними істориків, у Вітчизняній війні 1812 року брали участь близько 10-11 тисяч казахів, багато хто з яких служив в козачих частинах. Всього у період війни з Наполеоном казахи спільно з татарами і башкирами сформували близько 30 полків.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна