У Греції пройшли заходи на честь 200-річчя перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року


Афіни - столиця Греції. Вид на Акрополь

З 12 по 14 жовтня в Греції відбулися масштабні заходи з нагоди святкування 200-річчя перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року. Керівник представництва Росспівробітництва Олександр Хоменко, виступаючи на урочистому відкритті циклу заходів в Російському центрі науки і культури в Афінах, відмітив особливу історичну роль Росії в надбанні Грецією своєї незалежності, звільненні країн Європи від військ Наполеона. Військовий аташе Геннадій Можаев у вітальному виступі підкреслив виняткову важливість проведення таких заходів в протидії спробам фальсифікації історії.

У Греції відмітили 200-річчя перемоги Росії у вітчизняній війні 1812 року

Великий інтерес викликали круглий стіл, конференція і цикл лекцій, присвячені Вітчизняній війні 1812 року, за участю провідних російських істориків: професора Інституту російської мови ім. В.В.Виноградова Сергія Шелова, доцента Московської вищої школи економічного інституту Вадима Кемниця, доцента Московського університету ім.С.Ю.Вітте Василя Юрчука, доцента Інституту мов і культур ім. Льва Толстого Тамари Бурлакової і доцента В’ячеслава Бакланова.

У Греції відмітили 200-річчя перемоги Росії у вітчизняній війні 1812 року

У рамках заходів на сцені одного з центральних концертних залів Афін “Парнас” виступив фольклорний ансамбль “Повір’я”. Вдало спланована програма концерту, професійне виконання російських народних пісень в традиційному і сучасному аранжуванні не залишили байдужим численних глядачів: кожен виконаний номер супроводжувався бурхливими оплесками.

У Греції відмітили 200-річчя перемоги Росії у вітчизняній війні 1812 року

Для дітей був організований тематичний конкурс дитячого малюнка “Битва за Москву – Бородіно”. Переможцям були вручені призи і подарунки.

Офіцер Грецького батальону Балаклави (Севастополь, Крим)Від редакції

До речі, греки – ті, що споконвіку жили на чорноморському узбережжі й ті, що свого часу емігрували до Росії з Османської імперії (Туреччини) – служили у россійському війську й захищали південний кордон нашої держави.

У рік наполеонівської навали, тобто у 1812 році, Грецький батальйон ніс кордонну службу і підтримував порядок в Криму. У тому ж році майор Ревеліоті на чолі частини батальйону розігнав бунтівників, які намагалися підняти кримських татар на повстання проти Руського Царя.

Грецький батальйон ніс також карантинну службу під час епідемій в Криму, включаючи епідемію чуми 1812 року. У 1829 році в Севастополі був знову спалах чуми. У 1830 році в Криму був спалах холери. Несення карантинних кордонів, оточення ділянок, охоплених епідемією, дозволили локалізувати її і не дати їй поширитися по півдню Росії. Батальйон був відмічений Російським Імператором Олександром I під час його відвідування Криму в 1818 і 1825 роках
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна