В Малоярославці відзначили 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року і битви за місто


В Малоярославці відзначили 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року і битви за місто

Старт заходам, присвяченим 200-річчю битви під Малоярославцем, був даний 20 жовтня. Для жителів і гостей міста військової слави був організований мітинг, концерти і навіть костюмований бал. Цикл історичних заходів відкрився круглим столом на тему “Вітчизняна війна 1812 року і російська провінція. Проблеми вивчення. Джерела. Пам’ятники” за участю представників російських і зарубіжних дослідників, музейних і архівних співробітників, викладачів ВНЗ.

Весь день 20 жовтня в Малоярославці проходив кінопоказ фільмів про Вітчизняну війну 1812 року: “Кутузов”, “Війна і мир”, “1812 рік. Нашестя”. У сквері, біля монументу героям Вітчизняної війни 1812 року було організовано театралізовану костюмовану виставу воєнно-історичних клубів, а завершив святковий вечір салют “Ура Перемозі!”

Наступного дня, 21 жовтня, до міста увійшли війська зразка 1812 року. У Микільському соборі Свято-Микільського Черноостровського монастиря Калузької області пройшло богослужіння, яке очолив Митрополит Калузький і Боровський Климент. Після об’єднаного хресного ходу у сквері 1812 року було відслужено літію пам’яті і відбулося покладання квітів до братських могил воїнів, полеглих в ході Малоярославецької битви.

На центральній площі міста у монумента героям Вітчизняної війни 1812 року відбувся урочистий мітинг. Разом з губернатором Калузької області Анатолієм Артамоновим у мітингу взяли участь почесні громадяни міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, члени воєнно-історичних клубів, учні кадетських класів загальноосвітніх установ, жителі та гості Малоярославця. Відбулося покладання вінків і кквітів до Монумента 1812 року. Кадети губернаторського аграрного коледжу з селища Детчино прийняли урочисту присягу. Духовий оркестр в гусарських костюмах виконав маршеві твори часів Вітчизняної війни 1812 року. Потім відбувся парад воєнно-історичних клубів: піхоти і кавалерії часів Вітчизняної війни.

А на Іванівському лузі була показана реконструкція епізодів Малоярославецької битви, що відбулася 12 (24) жовтня 1812 року. Значення ціого запеклого бою складно переоцінити. Вісім разів місто переходило з рук в руки і було майже повністю знищене. А результат став великою стратегічною перемогою російської армії, яка оволоділа ініціативою, не дозволила супротивникові вийти у південні губернії, і змусила його до відступу по розореній Смоленській дорозі, що мало для французької армії фатальні наслідки.

Фото: Олександр Давудов, Євген Люлюкін, РіА Новості, ТіЦ “Калужський край”, іА REX
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна