Молдова. Наукова конференція “1812 рік в долях Росії і Молдавії”


Кишинев. Республіка МолдоваВ Республіці Молдова розпочала роботу наукова конференція “1812 рік в долях Росії і Молдавії”, лейтмотивом якої стали слова великого російського полководця М.І.Кутузова: “Славний рік цей минув, але не пройдуть, не замовкнуть його гучні справи й подвиги”.

1812 рік є знаковим як для Російської Федерації, так і для Республіки Молдова. Для Росії це річниця Вітчизняної війни з Францією, а для Молдови ця дата пов’язана ще й з приєднанням Пруто-дністровського межиріччя до Російської імперії.

В ході конференції свої доповіді представлять доктори історичних наук Микола Руссев, Василь Статі, кандидати історичних наук Петро Шорников, Микола Бабилунга, Петро Бойко, Сергій Суляк, В’ячеслав Содоль і Ірина Благодатських.

Історики обговорять такі теми як: 1812 рік – поворотний рік в долі населення Пруто-дністровського межиріччя, етнічні процеси у Бесарабії початку XIX століття, 1812 рік і формування історичної пам’яті, Вітчизняна війна 1812 року і Бухарестський мир в сучасному учбовому процесі.

В ході конференції відбудеться також презентація репринтного видання книги В.В.Назаревського “Століття Вітчизняної війни 1812 року”.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна