Святіший Патріарх Кирил звершив освячення храму-каплиці на місці ставки фельдмаршала Кутузова в Малоярославці


Святіший Патріарх Кирил звершив освячення храму-каплиці на місці ставки фельдмаршала Кутузова в Малоярославці

28 жовтня 2012 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав місто Малоярославець (Калузька область). Первосвятительський візит приурочений до торжеств з нагоди 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні — у жовтні 1812 року Свято-Нікольський Чорноостровський монастир Малоярославця став місцем однієї з вирішальних битв з військами Наполеона.

Після закінчення Божественної літургії в Нікольському соборі обителі Святіший Патріарх Кирил звершив освячення храму-каплиці на честь Архангела Михаїла, зведеної до 200-річчя перемоги на місці ставки М.І. Кутузова поблизу святих врат монастиря, що донині зберегли сліди запеклої битви.

У дар каплиці Предстоятель Руської Православної Церкви передав Казанський образ Божої Матері.

Потім Святіший Владика вирушив до Монумента Слави, спорудженого в пам’ять про полеглих у Вітчизняній війні 1812 року.

Предстоятель поклав квыти до меморіалу, біля якого був вишикуваний почесний караул роти палацових гренадерів Російської імператорської гвардії.

Потім було відправлено заупокійну літію, на завершення якої було виголошено «Вічну пам’ять» «благочестивому государеві імператору Олександру I і всім вождям і воїнам, на цьому місці брані й війни в битвах убієнним».

Святіший Патріарх Кирил звернувся до присутніх із коротким словом: «Зберігаючи у своїй пам’яті подвиг захисників нашої Вітчизни, ми через цю пам’ять стикаємося з тим, що вони здійснили, з їхнім героїзмом, з їхньою мужністю, з їхньою любов’ю до Вітчизни, і вчимося від них усього того, що й сьогодні для всіх нас, для народу нашого потрібно не менше, ніж у ті часи. Нехай Господь упокоїть душі вірних захисників Вітчизни нашої в небесних Своїх обителях і створить вічну молитовну про них пам’ять у наших серцях. Амінь».

На завершення прозвучав гімн «Коль славен» на музику Д.С.Бортнянського.

На пам’ять про Вітчизняну війну 1812 року указом імператора Миколая I було вирішено встановити монументи на місцях шести найбільш значущих битв: на Бородинському полі, у Смоленську, Красному, Ковні, Полоцьку та Малоярославці. За підсумками спеціально проведеного конкурсу гідними виконання були визнані проекти архітектора Антоніо Адаміні, які були затверджені імператором.

29 жовтня 1844 року на центральній площі міста Малоярославця відбулося урочисте відкриття пам’ятника. Монумент являв собою 22-метрову восьмигранну піраміду, вершина якої була увінчана лускоподібною маківкою з високим позолоченим шестигранним хрестом.

На початку 1930-х років монумент було зруйновано. Відновлено у наші дні.

За матеріалами прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна