3-й Український козачий полк


3-й Український уланський (3-й Український козачий) полкТретій Український козачий полк (також відомий під назвою Третього Українського уланського полку) був сформований в червні 1812 року полковником графом Віттом із здатних до козачої служби поміщицьких й інших станів людей Київської губернії і чотирьох повітів Кам’янець-Подільської губернії – Вінницького, Брацлавського, Гайсинського і Балтського. До складу 3-го Українського козачого полку входило 8 ескадронів.

Для кавалеристів полку був затверджений однострій козачого зразка: шапка темної смушки з блакитною лопаттю, куртка темносиня, комір, обшлаг і погони – блакитні, шаровари з блакитним викладенням, пояс уланського типу, білий приладовий метал.

Денис ДавидовВ період Вітчизняної війни 1812 року 3-й Український козачий полк успішно діяв у складі партизанського з’єднання Дениса Васильовича Давидова.

Після вигнання французів з Російської імперії полк увійшов до корпусу генерала Вінценгероде і 1 лютого 1813 р. одразу відзначився у битві при Калиші. Брав участь у битвах при Вейсенфельсі, Люцені, Бишофсверде, Бауцені, Рейхенбаху, Кацбаху і Лейпцігу, де, як зазначено у рапорті, “з відмінною мужністю і безстрашністю ударив на ворожу  батарею і, захопивши ону, відбив 6 гармат”.

1813. На вулицях захопленого Бауцена

У 1814 році полк знаходився при блокаді Майнца. Брав участь у битві під Парижем, увірвався в Лавилет, вибив супротивника і переслідував його до паризьких воріт Сен-Мартена.

За доблесні дії під час Вітчизняної війни 1812 року та Закордонних походів Російської армії 1813-1814 років Третій Український козачий полк було нагороджено 20 срібними трубами, а також переформовано з козачого в уланський і названо 3-м Українським уланським полком.

P.S. На верхньому малюнку – козак 3-го Українського козачого полку та обер-офіцер 4-го Українського козачого полку.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна