Вшанування полеглих та реконструкція битви на Березіні. До 200-річчя перемоги


Реконструкція битви на Березіні. До 200-річчя перемоги

У Борисові й Борисівському районі Республіки Білорусь пройшли пам’ятні заходи з нагоди 200-річчя Вітчизнаної війни 1812 року. У рамках пам’ятних заходів члени воєнно-історичних клубів з різних країн світу провели показовий виступ з елементами реконструкції битви на Березіні.

Реконструкція битви на Березіні

Ця битва виявилася розгромною для Наполеона – на берегах Березіні він втратив близько 25-29 тис. чоловік убитими, пораненими, замерзлими і узятими в полон, тобто близько 75% наявних у нього на той час військ. Втрати російської армії склали близько 6 тис. чоловік. Останки полеглих воїнів лежать біля села Студенка, того самого, що солдати “Великої армії” розібрали для будівництва понтонних мостів.

Реконструкція битви на Березіні

Згідно з програмою заходів, на згадку про загиблих у війні 1812 року було проведено богослужіння в костьолі Різдва Діви Марії, а також відкрито пам’ятний знак “Скорбота і поклоніння” на Брилевському полі. Цього року урочисто перезахоронили більше 100 солдатів, а уздовж річки ще з початку минулого століття стоять десятки пам’ятників військової доблесті.

Реконструкція битви на Березіні

Поле битви відвідали також заступник прем’єр-міністра Республіки Білорусь Анатолій Тозик, посол Франції у Білорусі Мішель Ренері, а також члени оргкомітету з проведення і підготовки пам’ятних заходи з нагоди 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року.

Реконструкція битви на Березіні
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна