Долі, пов`язані з Естонією. У Таллінні розпочала роботу виставка портретів учасників Вітчизняної війни 1812 року


Організатор виставки - Борис Пілар фон Пільхау у портрета свого предка - генерал-майора Єгора Максимовича Пілар фон Пільхау

7 листопада 2012 року в Таллінні (Естонія) у Будинку  Чорноголових відкрилася виставка копій портретів з Військової галереї Зимового палацу, присвячена 200-річчю перемоги у Вітчизняній війні 1812 року.

Портрет генерал-фельдмаршала Михайла Барклая де Толлі

На виставці “Генерали-герої війни 1812 року” представлені 20 портретів воєначальників – учасників Вітчизняної війни 1812 року. Кожен з них в тій чи іншій мірі пов’язаний з Естонією. Центральне місце на виставці займає великий, від підлоги до стелі, портрет генерал-фельдмаршала Михайла Барклая де Толлі – героя війни, мавзолей якого знаходиться в Естонії, у Валгаському повіті.

Гості з Франції

“Чому з 332 портретів воєначальників 1812 року у Військовій галереї Ермітажу ми для нашої виставки вибрали двадцять? Тому що усі ці люди так чи інакше пов’язані з Естонією. Народилися тут, жили і були поховані”, – сказала, відкриваючи виставку, керівник Талліннського департаменту культурних цінностей Айні Хярм.

Долі, пов`язані з Естонією. У Таллінні розпочала роботу виставка портретів учасників Вітчизняної війни 1812 року

Цифрові копії портретів з Ермітажу в Таллінні були перенесені на полотно і обрамлені. Таким чином, по словах Хярм, картини практично не відрізняються від оригіналів.

Крім основної експозиції увазі відвідувачів представлено140 мініскульптур, створених військовим істориком Юрієм Кочневим. Колекція “Гвардія двох імператорів” дає уявлення про озброєння, спорядження та мундири гвардійців Олександра I Благословенного і Наполеона Бонапарта під час війни 1812 року.

Долі, пов`язані з Естонією. У Таллінні розпочала роботу виставка портретів учасників Вітчизняної війни 1812 року

Як повідомили організатори виставки, з настанням нового 2013 року виставку планується перемістити в Кейла-Йоа, в колишній замок Фалль, що належав колись героєві 1812 року графу Олександру Бенкендорфу.

Відвідати виставку можна безкоштовно під час публічних заходів або за домовленістю з адміністрацією (це можна зробити по телефону +372 6313 199).

Фото: Альберт Труувяэрт,
Tiit Blaat, Eesti Ekspress

P.S. Примітка від редакції (мабуть, певною мірою це  є актуальним і для сучасної України) –

Естонський депутат Макс КаурМакс Каур, естонський депутат,ччлен Президії Законодавчих Зборів Таллінна, Голова комісії з правопорядку:

“Сегодня в Эстонии незаслуженно замалчивается вклад внесенный ее народом в мировую историю, в том числе и победное окончание кровавого периода наполеоновских войн в Европе. […] Вклад в общую победу внесли и наши знаменитые земляки, такие как генерал-фельдмаршал и военный министр, князь Михаил Богданович Барклай-де-Толли, лихой гусар полковник Федор Васильевич Ридигер, студент-медик,будущий российский академик Карл фон Бэр, профессор русской словесности тартуского университета Андрей Кайсаров и еще сотни офицеров и генералов – уроженцев Эстонии”.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна